Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Monika Absolonová přibrala 20 kilogramů a těší se, až se její partner rozvede!

7. září 2015 | 06:00

Její život udělal v posledním roce velký kotrmelec. Našla si nového, doposud ženatého partnera a za pár měsíců poté otěhotněla. Vždycky na mě dělala dojem stále rozesmáté a tak trochu potřeštěné holky. Ale hodně jsem se pletla. Potřeštěná totiž není ani trochu.

Změnily vás nová láska a těhotenství?
Ano, určitě, přibrala jsem dvacet kilo. Ale i jinak se měním. Celý život jsem byla strašně aktivní, stále v pohybu, ale teď najednou cítím, že mě čím dál víc baví být doma a hnízdit. Ke zpívání bych se ráda vrátila na jaře příštího roku, ale do divadel určitě až na podzim. Ale kdo ví, jestli ještě nezměním názor a nezůstanu doma déle.

Proč došlo na miminko až teď, v osmatřiceti?
Přiznávám, že s každou svou láskou jsem plánovala budoucnost a rodinu, tudíž jsem si miminko přála už od dvaceti let. Ale vždycky jsem pak zjistila, že to není ono, že mi v soužití začalo něco vadit, proto jsme se až k dítěti nikdy nedostali.

Blesk už v dubnu věděl, proč nekouří: Absolonová je v tom! • VIDEO: David Turek, Lukáš Červený

Asi proto jste se před dvěma lety rozešla s partnerem, který si vás chtěl vzít a mít s vámi rodinu. Nebála jste se ale rizika, že už dítě třeba nestihnete?

Jasně, že jsem i tuhle možnost zvažovala, ale nemohla bych mít dítě bez lásky. Taky jsem si představovala, že se budu muset další desítky let trápit po boku někoho, koho jsem přestala milovat. V každém páru se vyskytnou čas od času problémy, promluvíte si o tom a snažíte se o nějaké řešení. Když se nenajde, láska se začne vytrácet. A říkat si "já to vydržím, jen ať nejsem sama", to raději sama jsem. Nechci skončit jako stará, zapšklá a nešťastná, což by se mi určitě v neuspokojivém vztahu stalo.

Tak ale žije mnoho žen...
Vím, sama jsem taková dřív bývala. Co jsem se třeba natrápila ve svém prvním manželství! Ale o tom, že to tak být nemá, mě přesvědčil až vztah a později dramatický rozvod mých rodičů. Maminka se celý život snažila všechno vydržet, a akorát byla nešťastná. Přestala se bát až v padesáti letech a podala žádost o rozvod. Málokdo si dovede představit, čím si pak musela celá rodina projít, protože táta to vzal doslova jako boj na život a na smrt. Nechci zacházet do detailů, ale celé to trápení stejně za svobodu stálo. Loni jsme maminku znovu provdali a ona je dva roky před šedesátkou konečně spokojená. No není to nádhera?

 • VIDEO: Petr Soukup, David Turek

Ale teď čekáte dítě se ženatým mužem...
Ano, to mi bylo na začátku hodně nepříjemné, ale asi málokdo ví, že v době našeho seznámení Tomáš se svou ženou už pět let nežil. Může se stát, že se zamilujete do ženatého, ale od rodiny bych nikdy nikoho neodvedla.

Ale psalo se, že s manželkou ještě před vaším seznámením plánovali další dítě...
Nevím, jak by Tomáš to dítě stíhal, když už jsme v té době žili spolu. Jsem ráda, že se na to ptáte, protože čekáme Tadeáše a i v jeho zájmu bych nás chtěla očistit od těchhle pomluv. Kdyby Tomáš se svou ženou žil, nikdy bychom si spolu nic nezačali.

Těhotná Absolonová čeká kluka! Trápí ji ale partnerova ex! • VIDEO: Petr Macek, Petr Soukup, Markéta Reinischová

A zůstane ženatý, nebo plánujete svatbu?
Svatbu ke štěstí nepotřebuju, ale abychom spolu měli dítě a on byl ženatý s jinou, to by mně vadilo. Tomášův rozvod se řeší už rok, snad někdy dojde svého konce.

Budete přísná matka?
Určitě. Důsledky volné výchovy vidíme všude okolo sebe a já nejsem jejím zastáncem. Dítě potřebuje znát své hranice. Také chceme vést Tadeáše k různým zájmům, aby zjistil, co ho baví. Děsí mě děti, které jen sedí u počítačů nebo u televize a nemají žádný jiný koníček. A podle toho, co miminko předvádí v bříšku, to bude pěkný divoch, takže bude potřeba ho usměrnit.

 

Celý rozhovor a ještě mnohem více se dočtete v dnešním vydání tištěného Blesku pro ženy: 

BLZ_15_37

Autor: Simona Škodáková