Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

1 362 000 porcí jídla pro matky samoživitelky či seniory. Díky darům zákazníků i Alberta

10. prosince 2021 | 00:00
Prezentace klienta |

První prosincový víkend se zapojily tisíce zákazníků do Albert potravinové sbírky s cílem zpříjemnit Vánoce a pomoct matkám samoživitelkám, seniorům či dětem v domovech. Za jejich dar 362 000 porcí jídla jim patří velké poděkování. Společně s listopadovým milionem porcí od obchodníka tak v předvánočním období zamířilo k potřebným celkem 1 362 000 porcí jídla.

V průběhu soboty a neděle darovali zákazníci v Albert potravinové sbírce 181 tun jídla, tedy 362 000 porcí. Jde o trojnásobné množství ve srovnání s výtěžkem vybraným v obchodech Albert v rámci celonárodní Sbírky potravin. V košících se nejčastěji objevovaly mouky či mléka k vánočnímu pečení, oříšky, dětské výživy, těstoviny, čaje. Výjimkou nebyly ani exkluzivnější cukrovinky.

Autor: Albert Česká republika, s.r.o.

„Doufáme, že je potravinový dar v předvánočním čase vítanou pomocí pro tisíce potřebných, jako jsou matky samoživitelky, senioři, dětské domovy či rodiny v nouzi. Rádi bychom velmi pěkně poděkovali všem, kteří se do sbírky zapojili, tedy našim zákazníkům, dobrovolníkům, zaměstnancům i organizacím,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. Darované jídlo ze sbírky putuje přímo do téměř pěti desítek dětských domovů, neziskových organizací či charit, a také do všech potravinových bank, které je distribuují až k desítkám tisíc potřebným.

Autor: Albert Česká republika, s.r.o.

„Velkou radost nám udělala vánoční těsta, ve všech rodinách z nich začaly děti hned péct vánoční cukroví. Mezi další vybrané potraviny patřily různé cukrovinky a pití, které nám bude zdobit i vánoční štědrovečerní stůl. Pomůže nám i vybraná drogerie a kompoty. Toto všechno budou mít naše děti na přilepšenou,“ vyjmenovává Ilona Hellerová, ředitelka Dětského domova Česká Lípa. Díky darům ušetří domovy finance, které můžou pak využít například na vzdělávací aktivity pro děti nebo na tábory.