Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 20°C

10 věcí, které nosíme ve svých kabelkách, ať se děje co se děje!

13. dubna 2012 | 06:43

Když vysypete svoji kabelku, co uvidíte? Většinou jsou obsahy našich velmi podobné tomu, co nosí ve své tašce vaše kamarádka, či známá. Není to ale pravidlem. I proto jsem vyzpovídala své kolegyně, redaktorky bleskprozeny.cz.

Obsahy našich kabelek se ale samozřejmě liší. A my jsme se rozhodly sestavit seznam toho, co by v každé dámské kabelce nemělo chybět. A dokonce jsme vyzpovídaly i naše redaktorky, které nám prozradily, co jsou jejich "must have" tedy to, co ve své kabelce prostě musí nutně mít.

1. VODA

Pitný režim je zkrátka nutné dodržovat! Ideální je v kabelce nosit láhev na vodu (Bobble, urbanlux.cz) s uhlíkovým filtrem, kterou naplníte jakoukoliv pitnou vodou a pijete. Zajímavý a vtipně řešený design vás donutí dodržovat pitný režim.

2. PUDR

Další ženská nutnost. Občas se nám prostě sem tam zaleskne nějaké to místečko a mít v kabelce vždy při ruce pudr se určitě vyplatí. (Matující, tónující a sjednocující pudr Gabriella Salvete, 119,- Kč)

3. DEODORANT

K deodorantu není snad co dodávat. V létě se potíme, protože nám je horko a v zimě také, jelikož přecházíme neustále z tepla do zimy a naše termoregulace prostě nezvládá. Pokud na nadměrné pocení netrpíte, přesto se vyplatí mít tento zázračný sprej vždy u sebe.

4.PARFÉM

Co si budeme povídat, jaký parfém vydrží vonět celý den? Málo z nich. Takže šup šup s jedním vaším oblíbeným do tašky. (Svěží parfém Daisy od Maraca Jacobse má nádherný nejen flakón, ale i vůni)

5. SLUNEČNÍ BRÝLE

Mnoho z nás se prostě neobejde bez ochrany očí. Trpíme, i když je slunce za mraky, křeníme se (což má za následek ošklivé vrásky) a v neposlední řadě nic nevidíme. Proto je dobré mít v kabelce odolný obal a v něm sluneční brýle. A to i když prší! (Brýle Ray Ban jsou nehynoucí klasikou, Grand Optical)

6. TELEFON

Bez mobilu se v dnešní době téměř neobejdeme, nedáme bez něj takzvaně "ani ránu". Znáte ten pocit, když jdete do práce a zjistíte že nemáte (ani jeden) mobil? Cítíte se pak celý den nervózní, jako byste doma snad nechala celou ruku. (Tip redaktorky: Naučte se účinnou básničku. Pokaždé, než odejdete z bytu, z vesela si zarecitujte: "Mobil, peněženka, klíče, dnes určitě vydělám míče (pozn. miliony)!" Když si na to zvyknete, již nikdy více nic nezapomenete!

7. PENĚŽENKA

To máme to samé jako mobil. Ale bez peněženky to jde hůř. Nejen že se nenajíte, ale jezdíte na černo a kdyby se vám něco stalo, tak vás nikdo nemůže identifikovat. I zde doporučuji naučit se praktikovat básničku z předchozího odstavce. (Zeleno-modrá výrazná peněženka, kterou v kabelce jen tak nepřehlédnete, 1388,- Kč, italiedoskrine.cz)

8. KRÉM NA RUCE

K tomu opět není co dodat. Kdo má suchou pokožku, jistě se mnou bude souhlasit. (Krém na ruce s granátovým jablkem, Crabtree&Evelyn)

9. PAPÍROVÉ KAPESNÍČKY

Klasika. Nudle dlouhé jako kovbojovo laso, rýma, nebo prostě jen změna teplot. Vhodné mít je vždy při sobě, když jdete například na veřejné záchodky. V tomto případě tedy možná i vícero balíčků.

10. JELENÍ LŮJ

Hydratace pokožky je důležitá. Mnoho z nás ale zapomíná na důležitou část - rty! Jelení lůj s rakytníkem, který jim poskytne dostatečnou ochranu i hydrataci je skvělou volbou. (Jelení lůj Regina, eshop.reginakosmetika.cz)

Zeptala jsem se i svých kolegyň, co jsou věci, které mají stále "při ruce" ve svých kabelkách:

Redaktorka Lenka

Redaktorka Lenka

"Ve své tašce musím bezpodmínečně nosit speciální hadřík na dioptrické brýle, bez toho se prostě neobejdu. Další důležitou věcí je pro mě propiska, kterou potřebuji dnes a denně. Občas mě při cestě do práce něco napadne a musím si to okamžitě poznamenat, protože jinak to hned zapomenu. Poslední věcí je Flash disk, který potřebuji jak k práci, tak i k osobním účelům."

Redaktorka Blanka

Redaktorka Blanka

"Vždy u sebe musím mít kvalitní balzám na rty. Další věcí, kterou z tašky nikdy nevyndám je cestovní manikůra, obsahující pilníček na nehty a nůžtičky. Ruce mám navíc hodně suché, takže v mé kabelce má čestné místo i krém na ruce."

A co nosím ve své kabelce já?
Co nosím v kabelce já
Podívejte se do naší fotogalerie!

Autor: Eva Dvořáková