Zastavte anorexii! Vyzývá nahá boubelka s vyhublou modelkou v objetí | Pro ženy | Blesk.cz

Zastavte anorexii! Vyzývá nahá boubelka s vyhublou modelkou v objetí

20. ledna 2012 | 13:50

Extrémně vyhublé modelky ovládají svět módy. Na tenhle pochybný kult nezdravé vychrtlosti svérázným způsobem upozorňuje časopis Plus Model Magazine. Anorexii totiž stále častěji propadají dospívající dívky i dospělé ženy.

"Před deseti lety oblékaly modelky "nadměrných" velikostí číslo 40 - 46, dnes po nich agentury vyžadují, aby se jejich velikost pohybovala v rozmezí 36 - 42," píše se v magazínu. Běžné ženy se bouří. Polovina z nich má totiž velikost větší než 42. Obchody však většinou nabízejí jen konfekci menší.

Osmadvacetiletá modelka Katya Zharkova přísná kritéria modelingových agentur rozhodně nesplňuje. Přesto je stále častěji vyhledávána. Z plnějších tvarů si těžkou hlavu nedělá. Na své obliny je naopak patřičně hrdá.

Kampaň, jejíž tváří je plnoštíhlá modelka Katya Zharkova, má upozornit na stále hubenější modelky.

Možná proto se právě ona stala tváří netradiční kampaně časopisu Plus Model Magazine. V kontrastním objetí s extrémně vyhublou modelkou, skrývající svou tvář, nafotila smyslné akty. Časopis tak chce upozornit na vzrůstající trend podvyživeného ideálu krásy.

"Před dvaceti lety vážila modelka přibližně o 8 % méně, než průměrná žena. Dnes je to o 25 %," upozorňuje časopis. "Většina modelek na přehlídkových molech splňuje dle BMI kritéria anorexie," píše se zde.

Trend vyhublých žen ve svém úvodníku kritizuje i sama šéfredaktorka magazínu Madeline Figueroa-Jones a připisuje ho módnímu a kosmetickému průmyslu, který podle ní, místo aby ženám sloužil, se jim naopak odcizuje.