Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Co sport, to jiná sportovní podprsenka: Jak sportovat bez omezení pohybu a povislého poprsí?

11. října 2019 | 00:00
Prezentace klienta |

Všechny už dobře víme, že na sport je potřeba vyměnit oblíbenou krajkovou podprsenku za stylový sportovní kousek. Věděly jste však, že každý sport vyžaduje jiný druh opory? Nepodceňujte výběr sportovního prádla a najděte ten správný model na míru podle vašeho těla i oblíbené aktivity.

Podprsenky neslouží jen k pohodlí a skvěle vypadajícímu dekoltu, klíčový je zcela jistě i zdravotní aspekt. Při sportu musí ňadra držet u těla, což obstará kvalitní sportovní podprsenka, jejíž výběr podléhá druhu a náročnosti sportu, ale i velikosti poprsí. Na jógu, jízdu na kole či běh potřebujete pokaždé jiný model.

“Při výběru správné sportovní podprsenky je určitě nutné zohlednit jak obtížnost aktivity, tak velikost poprsí, aby ženy dosáhly co největšího komfortu a zároveň chránily své zdraví,” radí Markéta Lojdová ze společnosti Astratex, jejíž tváří je Iva Kubelková. Modelka a moderátorka se pyšní perfektní postavou, o niž samozřejmě pečuje a nezapomíná tak ani na vhodně zvolený kousek při sportovních aktivitách. A jak ho správně vybrat?

Na jógu s lehkostí

Sportovní podprsenka Air Lite bezešvá tyrkysová
Autor: Astratex

Milovnice jógy či pilates, ale i cvičení v posilovně či rychlochůze by měly sáhnout po lehkých, prodyšných podprsenkách, které jsou ideální také na golf či relaxační a nenáročné pohybové aktivity. Jemné kousky neomezují v pohybu a jsou vhodné pro menší prsa. V případě relaxu či spánku však můžou po podprsence s lehkou oporou sáhnout i ženy s většími vnadami.

>> Prohlédnout sportovní podprsenky s lehkou oporou na Astratex.cz

Střední opora na turistiku i spinning

Sportovní podprsenka WINNER Sport Bra
Autor: Astratex

Pokud vyhledáváte aktivnější druhy sportu, jako je cyklistika, in-line bruslení, spinning, horská turistika nebo lyžování, pak už je třeba zaměřit se na pevnější podprsenky, které udrží poprsí blíže u těla a zároveň ideálně rozloží jeho váhu. Modely se střední oporou navíc tvoří funkční materiály, které odvádí pot od těla. Ženy s většími ňadry by pak měly vsadit na tento druh podprsenek i v případě méně náročných činností.

 

>> Prohlédnout sportovní podprsenky se střední oporou na na Astratex.cz

Jak předejít povislému poprsí?

Sportovní podprsenka AVA Active Sport
Autor: Astratex

Intenzivní pohybová zátěž s prvky kardia už vyžaduje největší možnou oporu poprsí. Patří-li tedy mezi vaše oblíbené druhy sportu tenis, squash, aerobik, volejbal nebo tanec, volte podprsenku skutečně pečlivě. Nejsilnější opora zabrání natažení prsních vazů, což způsobuje povislá ňadra, široká racerback ramínka se zase postarají o úlevu zádům a volný pohyb rukou. Podprsenka s nejvyšším stupněm opory navíc omezí nežádoucí pohyb prsou až o 70%.

 

>> Prohlédnout sportovní podprsenky se silnou oporou na Astratex.cz

 

Video se připravuje ...