Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Plesová sezona je tu. V čem zazáříte a kde to seženete?

2. prosince 2019 | 06:00

Pokud se chystáte na společenskou událost, jako je třeba ples, je dobré dodržovat určitá pravidla. S určitou volbou byste totiž mohla snadno šlápnout vedle. Na co si dát pozor a kde koupit ty nejkrásnější šaty?

Možná jste zběhlá a na plesy chodíte každou sezonu, nebo jdete naopak na ples po několika letech a nevíte si rady s tím, co na sebe. V obou případech se vám budou hodit tipy na nákup, ale i naše rady.

Pokud jste nebyla pozvaná na událost, kde je předepsaný dress code white tie (s tím se setkáte málokdy), nemusíte si až tolik lámat hlavu. Na white tie je totiž nutnost mít dlouhé šaty a boty s uzavřenou špičkou.

Běžné plesy s dress codem black tie povolují šaty s délkou ke kolenům a i otevřenou špičku u lodiček či sandálky. K těmto botám ale v žádném případě nenoste silonky. Pokud chcete mít otevřené boty, můžete zvolit silonky ve spreji, které nezahřejí, ale překryjí případné žilky.

I na plesovou sezónu můžete hledat inspiraci, zejména ve sladění šatů s doplňky. Zkuste třeba slavné ženy jako Jane Lauder, Elizabeth Hurley, Glenda Bailey, Karlie Kloss nebo Brooke Shields.
Autor: profimedia.cz

Nezbytná je i kabelka, tedy psaníčko. Na plese vám postačí telefon, kapesníček a rtěnka, nic víc s sebou nepotřebujete, proto je malé psaníčko ideální, navíc se skvěle hodí ke slavnostním šatům i účesu. Zvolit můžete úplně jednoduché, nebo naopak zdobné, které bude ve vašem celkovém outfitu hrát roli šperku. Podívejte se do naší fotogalerie na to, kde sehnat ty nejkrásnější kousky na ples:

Autor: Markéta Luštincová