Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Kraťasy a široká stehna? Klidně, když víte, po jakých sáhnout!

1. července 2019 | 06:00

V létě na ulicích nejčastěji vídáme krásné šaty a sukně, někdy nás ale popadne nálada na něco jiného. Kraťasů se nemusíte bát! Stačí jen vědět, které si pořídit a jak je nosit!

Když se řekne kraťasy, máte na výběr možná víc modelů, než byste si myslela. Nejčastěji si představíte denimové kraťásky. Ale ve vašich možnostech mohou být i plátěné kousky, kraťasy s vysokým pasem, nejrůznější délky a letošní velký trend je  střih paperbag, který sluší všem postavám.

Doplňte paperbag kraťasy třeba vestičkou.
Doplňte paperbag kraťasy třeba vestičkou.

Budete se možná divit, ale některé šortky se hodí i do práce. Samozřejmě zapomeňte na denimové kraťasy, v tomto případě sáhněte právě po plátěných. V některých obchodech je seženete v kompletu i se sakem.

Komplet vhodný do práce.
Komplet vhodný do práce.

Prohlédněte si další outfity v naší fotogalerii:

Kraťasů se nemusíte bát ani tehdy, když máte o několik kil navíc. Stačí se zaměřit na ty delší kousky. Na kraťoučké verze raději zapomeňte, ty se nehodí ani pro mladé a štíhlé ženy, protože vykukující zadeček působí vulgárně.

I takto skvěle mohou vypadat kraťasy na silnější majitelce. Volnější vršek se k takovým kraťasům hodí mnohem více, méně upnutý top klidně zastrčte dovnitř. Top na tělo si ke kraťasům mohou dovolit spíše štíhlejší ženy, protože tento top ukáže každý faldík.

Plátěné kraťasy jsou v létě tou nejlepší volbou.
Plátěné kraťasy jsou v létě tou nejlepší volbou.

Pokud si na kraťasy přece jen netroufáte, vyzkoušejte široké kalhoty, třeba takové culottes, které jsou přece jen kratší, ale odhalí jen kotník a kousek lýtka.

Autor: Markéta Tošnarová