Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 22°C

Manuál správného nošení podprsenky: Nemáte špatnou velikost?

 • Nebojte se vyzkoušet klidně pět nebo deset kousků, než najdete nějaký, který vám sedne
  17. července 2015 | 06:00

  Myslela jste si, že špatnou velikost podprsenky poznáte pouze podle toho, že jen co doběhnete autobus, máte prsa venku? Kdepak. Znaků, že jste sáhla vedle, ačkoliv si toho nejste vědoma, je mnohem více. A co hůř, většinou jsou vidět na první pohled. 

 • Zapínání posunuté nahoru

  Podprsenka
  Autor: Shutterstock.com
  Zadní část podprsenky se zapínáním představuje až osmdesátiprocentní podporu vašich prsou. Ze zbývajících dvaceti procent drží vaše ňadra ramínka. Jestliže máte správnou velikost, pak by se zadní pruh neměl posouvat nahoru k lopatkám ani být příliš uvolněný. 
 • Ramínka se vám zařezávají

  Ramínka od podprsenky by vás neměla nikdy tlačit.
  Autor: Shutterstock.com
  Nevypadá to příliš hezky, pokud máte třeba tílko s tenkými ramínky nebo upnuté tričko, ale jestliže se vám podprsenka zařezává do ramen, rovnou ji vezměte a zahoďte. Špatně padnoucí ramínka jdou ruku v ruce s páskem na zádech, který je nejspíš příliš uvolněný, proto se snažíte oporu dohnat zde.
 • Až na poslední háček!

  prsa, žena, podprsenka
  Autor: Shutterstock
  Správná velikost podprsenky by vám měla dopřát ten komfort, že ji můžete mít zapnutou na poslední háček, a pořád pro vás bude dost pevnou oporou. Jestliže ale musíte používat maximální zapnutí, znamená to, že je spodní prádlo už příliš opotřebované a vytahané – nebo máte špatnou velikost.
 • Jen dva prstíky tam strčíme...

  U správné podprsenky byste si na zádech měla být schopna pod zapínání strčit dva prsty.
  Autor: Shutterstock.com
  Zahrajte si na jezinku a zkuste si pod zapínání podprsenky strčit dva prsty. Pokud se vám tam nevejdou, znamená to, že spodní prádlo je příliš těsné a je třeba ho povolit. Zkuste jej tedy zapnout na volnější háčky. Mohlo by vám to pomoci. V případě, že se vám bude zdát, že je podprsenka příliš volná, chtělo by to změnit velikost.
 • Ruce nahoru!

  špatná podprsenka
  Autor: Shutterstock.com
  Tak, a teď si trochu zacvičte. Zvedněte švihem ruce nahoru. V případě, kdy máte správně sedící spodní prádlo, vám bude pevně sedět na hrudníku. V opačném případě se kostice posunou o kousek výše, a vám tak "vyleze" spodek prsou. Pak upalujte do obchodu a kupte si takovou podprsenku, která vám nebude malá, případně nebude tak volná jako ta současná.
 • Buďte k sobě kritická

  Nebojte se přiznat, jakou velikost prsou máte.
  Autor: scom
  Mnoho žen má strach z toho, že by si měly přiznat, že jejich těla zdobí prsa o velikosti D. Proto si kupují podprsenky velikosti maximálně B nebo C – s o to větším (a nepadnoucím) obvodem. Chyba! Zkuste příště sáhnout po spodním prádle o velikost nebo i o několik velikostí větším a nebuďte zděšena z toho, jak velké košíčky vypadají. Uvidíte, jaké pohodlí najednou svým ňadrům dopřejete. A hlavně – čeho se děsit? Pokud máte větší, ale nikoli obří prsa, je dost možné, že budete mít velikost F, G nebo H a k tomu obvod 70. A vy místo toho nosíte 80B? 
 • Plácněte se přes kapsu

  Nebojte se za kvalitu trochu připlatit!
  Autor: Shutterstock.com
  Neříkám, že musíte polovinu výplaty nechat v obchodě se spodním prádlem, ale ani opačný extrém není správný. Levné podprsenky sice mohou být pěkné, ale na dennodenní nošení je příliš neužijete. Rychle se vytahají a ani proporčně nejsou vždy správně řešeny. V kabince tak můžete mít pocit, že vám perfektně sedí, ale po pár dnech se ramínka vytahají, zapínání povolí a vy se můžete snažit utahovat, co to jde, ale nic z toho. Samozřejmě ne vždy to takto platí, ale pokud máte ten pocit, že to s vaším spodním prádlem není to, co bývávalo, příště si připlaťte.
 • Tajemný společník

  O dobře padnoucí podprsence byste neměla celý den vůbec vědět.
  Autor: Shutterstock.com
  Jednoduché pravidlo, podle kterého poznáte, že máte správnou velikost podprsenky: pokud celý den podepírá vaše ňadra, pobíháte s ní ze schůzky na schůzku, zvedáte děti, protahujete se, sedíte, neměla byste ani na chvíli ucítit, že na sobě vlastně nějakou máte. Správná podprsenka by se měla stát součástí vás samotné a o sobě by vám měla dát vědět pouze ve chvíli, kdy si ji oblékáte nebo svlékáte.
 • Polštářky na zádech

  Tukové polštářky na zádech se můžou objevit i vinou špatné podprsenky.
  Autor: Shutterstock.com
  Někdo tomu říká křidélka, někdo polštářky. Každopádně jde o ten shluk tuku, který vám naběhne na zádech na lopatkách ve chvíli, kdy si zapnete podprsenku. Znamená to, že je vaše spodní prádlo příliš utáhnuté, a tak logicky zdůrazňuje některý z nedostatků, které by bylo lepší skrýt. Pokud zvolíte správnou velikost, zmizí vám tyto špíčky samy. Zrovna toto není nutné svádět na váhu – tyto polštářky mají i hubené ženy, jen jsou o něco menší.

Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...