Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

5 nejpříšernější oscarových rób všech dob! Cher nebo Gwyneth Paltrow?

 • Tyhle oscarové modely se opravdu nepovedly.
  4. března 2014 | 08:00

  Udělování nejprestižnějších filmových cen se většinou nese v duchu luxusu a hlavně dobrého vkusu. Podívejte se, jak to v minulosti dopadlo, když celebritám zmiňovaný vkus chyběl.

 • Cher, 1988

  Cher
  Autor: profimedia.cz
  V roce 1988 získala zpěvačka a herečka Cher Oscara za hlavní roli v komediálním dramatu Pod vlivem úplňku. Podle šatů, ve kterých cenu přebírala, byla zřejmě v tu chvíli také pod vlivem, ale něčeho mnohem silnějšího než úplňku. Odhalila tehdy totiž téměř celé své tělo, kromě těch nejintimnějších partii, které naštěstí zůstaly zakryty.

 • Gwyneth Paltrow, 2002

  Gwyneth Paltrow
  Autor: Reuters
  Na slavnostním předávání Oscarů v roce 2002 byla herečka Gwyneth Paltrow za "mrtvou labuť". Gotické šaty, neoživil ani průhledný vršek a zplihlá sukně tomu nasadila korunu. Tehdy se to jinak něžné blondýnce Gwyneth moc nepovedlo.
 • Bjork, 2001

  Bjork
  Autor: profimedia.cz
  Labutí šaty islandské zpěvačky Bjork se staly legendou. Původním záměrem návrháře Marjana Pejoskiho byla róba připomínající krásnou labuť, výsledkem byl krasobruslařská dres s poněkud unavenou labutí zavěšenou kolem zpěvaččina krku.
 • Uma Thurman, 2004

  Uma Thurman
  Autor: Reuters
  Proč si před deseti lety oblékla herečka Uma Thurman na předávání Oscarů šaty připomínající kombinaci country oblečku a tradičního japonského kimona, nikdo dodnes nepochopil. Uma ten večer vypadala spíše jako selka, než filmová hvězda.
 • Helena Bonham Carter, 2011

  Helena Bonham Carter: V britské elitní rodině narozená, světově uznává herečka je silná osobnost před kamerou i na poli módy. Ani na rudém koberci neztrácí pro její národnost příznačný smysl pro humor. Černý, sametem prokládaný modýlek prvoplánovým luxusem neomamuje, ale vtip má. O akcentu podvazku v podobě anglické vlajky nemluvě.
  Autor: Reuters
  O hereckých přednostech této herečky není pochyb, kdežto její módní vkus je opravdu na štíru. Její výstřední styl trochu připomíná oblékání pohádkových čarodějnic. A na červeném koberci před třemi lety to nevypadalo jinak.

Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...