Móda ze Soči 2014: Sluší to českým sportovcům? | Pro ženy | Blesk.cz

Móda ze Soči 2014: Sluší to českým sportovcům?

 • description
  description
  description
  description
  12. února 2014 | 16:00

  Zimní olympijské hry v Soči 2014 jsou v plném proudu a Česká výprava se už nyní může pyšnit několika drahými kovy. A protože nám není příslušno hodnotit sportovní výkony jednotlivých zemí, pustili jsme se alespoň do hodnocení olympijských kolekcí oblečení.

 • Česká republika (design Alpine Pro)

  Musím se přiznat, že z olympijské kolekce pro LOH v Londýně 2012, se mi protáčely panenky úlekem. A tak není divu, že ke kolekci pro ZOH v Soči 2014, která je ze stejné dílny, jsem byla opravdu skeptická. Kupodivu jsem byla ale docela příjemně překvapená. Kolekce inspirovaná první československou známkou s lipovými listy, která je dílem Alfonse Muchy sice není mým favoritem, ale dá se říci, že mezi ostatními outfity světových výprav slušně obstála.

 • Francie (design Lacoste)


  Jako milovnice jednoduchosti a nenásilných barevných kombinací jsem s blažeností povzdechla nad oblečením, které si do ruské Soči vezla výprava z Francie. Značka, kterou založil tenista René Lacosta v roce 1933, je od svého vzniku spjata se sportem, ale i s elegancí, což se na olympijské kolekci projevuje. Kolekce v barvách bílé, šedé, tmavě modré doplněná červenými akcenty dostála pověsti o tom, že Francouzi mají šmrnc.
 • USA (design Ralph Lauren)


  Oblečení, které si do Ruska vzala výprava z USA je opět z dílny světového návrháře Ralpha Laurena a je na něm nepřehlédnutelný patriotismus, který je pro Američany typický. Mě osobně se kolekce připomínající díky svetrům se šálovým límcem a pohorkám americkou eleganci 60.let, líbí natolik, že ani nevadí její okázalost a snobství.

 • Polsko (design OTCF)


  Do top 5 nejlepších kolekcí olympijských výprav určitě patří Poláci. Jejich bílo-šedé oblečení s červenými detaily evokuje nejen zimní sporty, ale působí také elegantně. Ženské kousky oblečení jsou navíc zdobené krystaly Swarovsky. Polská značka se tak rozhodně za své dílo nemusí stydět.

 • Švédsko (design H&M)


  Švédské sportovce na ZOH v Soči 2014 oblékla značka H&M a opravdu se předvedla. Značka, která je známá svými kolaboracemi se světovými návrháři, se ani při navrhování olympijského oblečení nedržela při zemi. Luxusní modro-zlato-modré kombinace a nesmrtelnou černo-bílou, doplňují kousky s hadím vzorem a v lehce halucinogenních barvách. Tahle kolekce rozhodně není nudná a zaujme na první pohled.

 • Německo (designer Bogner pro Adidas)


  Mezi oblečení, které rozhodně nikdo nepřehlédne, patří to, které si s sebou přivezla výprava z Německa. Z její barevnosti přechází zrak, ale věřte, že se designér William Bogner nezbláznil, naopak. Olympijská kolekce s nonšalancí protestuje proti ruskému utlačování gayů a lesbiček, právě tím, že zvolila oblečení v barvách vlajky této menšiny.

 • Mexiko (design Kappa)


  Jestli nějaká země poukazuje na své kořeny, pak je to Mexiko. Jejich toreadorská kombinéza přímo vyzívá k boji a odhodlání zvítězit.

 • Lotyšsko (design Natalija Jansone a Gvido Zalitis)


  Velkým zklamáním je pro mě osobně oblečení lotyšské výpravy. Mám z ní pocit, že jsou opět osmdesátá léta a tohle oblečení si mohu ušít podle střihu z časopisu Žena a móda. Hnědé kabáty navíc působí, jako by je sportovci svlékli před odjezdem z horských pastevců, kteří teď kvůli tomu mrznou. Chtělo by to zkrátka přestat se držet při zemi.
 • Švýcarsko (design Ochsner sport)


  Kdybych měla někoho politovat za to, jaké oblečení musí v Rusku nosit, pak by to mezi jinými byli určitě Švédové. Spíše než sportovní elitu mi v červeno-černých oblecích, doplněných o stříbrné vesty, připomínají automechaniky.

Diskuse ke článku
.