Vylaďte se! Nejlepší doplňky pro královnu plesu | Pro ženy | Blesk.cz

Vylaďte se! Nejlepší doplňky pro královnu plesu

11. ledna 2013 | 07:00

Můžete mít ty nejkrásnější šaty, ale výběrem špatných bot lze velice zkazit celkový dojem. Vhodné plesové obuvi a doplňkům proto věnujte pečlivou pozornost. Jak si vybrat ty pravé?

Co říká dress code?

Výběr obuvi na ples byste měli nechat až po nákupu šatů, protože boty by měly dokonale ladit s večerní plesovou róbou. Jak stylově, tak barevně.

Pokud si budete pořizovat lodičky před nákupem šatů, tak je volte v univerzální černé barvě.

Podle správného společenského dress codu by plesové boty měly mít uzavřenou špičku, pokud si ale zamilujete ty se špičkou otevřenou, není to zločin.

Do otevřených lodiček si ale vždy vezměte praktické punčocháče s otevřenou špičkou, které na noze drží pružný proužek mezi palcem a ukazováčkem.

Nezapomeňte si předem udělat na nohách dokonalou pedikúru. Nehezky upravené nehty mohou ubrat body na celkové image.

Vybírejte dobře

Co se týče materiálu bot, vhodný je satén nebo lakovaná kůže. Veronika Sajdoková ze sítě obchodů CCC, které nabízí pro nadcházející plesovou sezónu speciální kolekci večerních bot, radí:

„Ideálními plesovými barvami jsou černá, bílá, zlatá a stříbrná. Nebojte se ani sytě červené nebo modré. Vždy je samozřejmě důležité, aby výběr ladil s barvou šatů."

Správná plesová obuv by také měla být pevná a měla by mít plnou patu. Přeci jenom na ples se chodí především tančit a v botách byste se během tance měly cítit pohodlně a bezpečně.

Buďte rovněž opatrné s výškou podpatku. Velmi vysoké podpatky sice krásně prodlouží postavu, ale tanec je v nich trochu komplikovanější.

Vyhněte se puchýřům

Stylová a praktická bota má i vyšší podešev. Budete se na ní lépe cítit, protože vás nebudou během tance tlačit bříška prstů.

Pokud si koupíte nové lodičky, raději si je pár dní před plesem prošlápněte, abyste se vyhnuly nepříjemným puchýřům. Pro jistotu si ale přibalte do plesového psaníčka také pár průhledných náplastí.

Všechno dolaďte doplňky

Celkový vzhled pak nezapomeňte doladit vhodnou kabelkou. V případě plesu by to mělo být samozřejmě elegantní psaníčko, nejlépe v barvě šatů. Nebojte se ani dlouhých rukavic nebo sexy bolerka.

Barvy šperků můžete sladit buď ve stejné barvě jako je toaleta, nebo naopak kontrastně. K červeným šatům se budou hodit nejen červené doplňky, ale i černé nebo bílé.

Řiďte se mottem, že méně je někdy více. Decentní a jemný šperk vypadá k plesovým šatům více elegantně. A pozor: pamatujte si, že opravdová dáma na plese nikdy nenosí hodinky.

Autor: dit