Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Zdravé opalování? Vsaďte na krémy s šetrným složením a účinnými filtry

16. května 2018 | 00:00
Prezentace klienta |

Dny prozářené sluncem mají téměř magickou moc. Umí vykouzlit dobrou náladu a všechno se nám zdá tak nějak hezčí. Ideální chvíle vyrazit někam ven! Ať už jde o výlet do přírody, dobrý oběd v letní zahrádce, sportování pod širým nebem, nebo příjemné lenošení někde u vody, je fajn přibrat s sebou do party i jednoho neocenitelného společníka - spolehlivého ochránce před UV zářením.  

Autor: Bioderma

Vaše tělo, váš vnější poklad

Nikdo nezná vaši kůži tak dobře jako vy sami. Rok co rok vnímáte, jak na vás sluníčko působí. Někteří mají to štěstí, že se téměř nikdy nespálí a bez problémů se zbarví do svůdného zlatohnědého tónu a jiní už po pár minutách na přímém slunci zrudnou jako rajče. Tohle všechno je práce melaninu, neboli kožního barviva. Čím víc jste ho díky genetické výbavě dostali do vínku, tím lépe se budete opalovat. To ale neznamená, že citlivky by měly zůstávat doma! I choulostivá kůže slunce potřebuje - nejen kvůli endorfinům a dobré náladě, ale i k tomu, abych se v těle udržel dostatek důležitého vitamínu D. Abyste si slunce užili opravdu na maximum a nemuseli se strachovat, že se co nevidět spálíte, vezměte rozum do hrsti. Když to venku paří na plné obrátky, je jasné, že přesun někam, kam UV záření nedopadá, bude rozumnější. Budete-li zrovna u vody, pořiďte si třeba plážový stan s UV filtrem, dá se tam krásně odpočívat třeba s knížkou, mastit karty a přečkat to největší vedro. Mějte taky po ruce kvalitní opalovák, ať máte jistotu, že vás na slunci nic nepřekvapí. Podle aktuálních průzkumu se totiž téměř třicet procent žen a polovina mužů během léta žádným krémem s UV filtrem nemaže, což je vlastně docela zbytečný hazard se zdravím. Vaše kůže je váš největší orgán, chrání vás a vaši péči a pozornost si rozhodně zaslouží. 

Autor: Bioderma
 

Buďte mazané

Až si budete vybírat opalovací produkty, sáhněte po značce, která nabízí vychytané složení, vysokou voděodolnost, je šetrná k pokožce, umí se postarat o jakoukoliv pleť včetně problematické a extrémně citlivé a umožní vám tak užít si letní radovánky naprosto bez obav. Takovou nabídku najdete třeba u produktů francouzské dermokosmetiky Bioderma. Tak třeba jejich ultralehký matující krém na obličej Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+, to je pro letní dny ideální volba. Kromě perfektní ochrany a pečujícího obsahu nabízí dokonce tři barevné varianty - neutrální, světlý a tmavý odstín - které v pohodě nahradí i make-up.

Autor: Bioderma


O bezpečí pokožky těla se zase skvěle postará novinka Photoderm Opalovací mlha SPF 30. Tu texturu si prostě zamilujete! Nemusí se totiž roztírat, stačí ji jen nastříkat na tělo (můžete dokonce i na mokré), což oceníte třeba při sportování nebo u dětí. Tuhle vychytávku můžete mít i s vyšší ochranou s SPF 50+.

Autor: Bioderma


A až se budete večer chystat na svůj pečující rituál, přihoďte si do své kosmetické výbavy i nějaký spolehlivý vysoce hydratační produkt, ať se opálená pleť může pořádně napít. Zkuste řadu Hydrabio, konkrétně třeba jejich Hydrabio sérum. To umí pleť udržet úžasně vláčnou a chránit ji před dehydratací. S tímhle sérem se už nemusíte obávat, že se budete cítit jako vysušená treska a to ani během horkých dnů.

Autor: Bioderma


Užijte si každý okamžik

Chcete-li se o ochraně před sluncem dozvědět ještě něco navíc, mrkněte na stránku zde. Najdete tam nejen kompletní přehled celé jejich opalovací řady Photoderm a hydratační řady Hydrabio, ale i několik zajímavých článků - třeba jaký vybrat UV faktor pro sebe i pro děti, jak se chránit před UV zářením u nás i u moře, tipy na atraktivní letní sporty, ale i spoustu inspirace, kam se dá v létě po České republice vyrazit na neobyčejný výlet. A dokonce tady můžete i soutěžit! Vaše léto zkrátka může být takové, jaké ho sami chcete mít - bez omezení, bez obav, plné pohody a radosti ze slunce.

Více informací najdete tady.