Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

5 triků, aby vám holítko vydrželo déle ostré

 • 19. ledna 2016 | 06:00

  Žiletka, holítko nebo také holicí strojek patří stále mezi nejpopulárnější způsoby epilace. Víte ale, jak o něj pečovat, aby vám vydrželo déle ostré, a díky tomu vám nepodráždilo pokožku nebo nezpůsobilo nepříjemné odřeniny? Poradíme vám pět jednoduchých triků.

 • Začněte peelingem

  ...
  Nezanedbávejte přípravu před samotným holením. Základem by měl být tělový peeling, který vás zbaví odumřelých buněk. Kromě toho, že vaše pokožka bude hladší a chloupky půjdou snadněji oholit, odumřelé kožní buňky nebudou žiletku ucpávat, a tím prodloužíte její životnost.

 • Nikdy ne nasucho

  ...
  Chloupky byste si nikdy neměla holit jen tak, pouze za pomoci vody, nebo dokonce úplně nasucho. Tím riskujete nepříjemné podráždění pokožky, a navíc ostří nemůže po povrchu kůže správně klouzat a rychleji se tupí. Používejte pěny či gely na holení, které vytvoří na pokožce tenkou vrstvu – nebo ještě lépe sprchové oleje, po kterých holítko krásně klouže a pokožka po nich není vysušená.

 • Příliš dlouhé chloupky zkraťte

  ...
  Pokud máte chloupky delší než obvykle, je dobré je před holením nejprve zkrátit. Platí to především pro oblast bikin, kde jsou chloupky zpravidla silnější než na nohou nebo v podpaží. Delší chloupky totiž ucpávají žiletku a hůř se z ní vymývají, takže opět zkracují její životnost.

 • Důkladně ji umývejte

  ...
  Holítko byste neměla po použití jen promáchat v napuštěné vaně, ale důkladně vymýt pod tekoucí vodou. Není totiž důležité z něj dostat jen oholené chloupky, ale ostří byste také měla pečlivě omýt od produktů, které na něm ulpívají. Většina ostří je pokryta teflonem, který mýdla, pěny a oleje postupně narušují, pokud nejsou holítka důkladně vymytá.

 • Skladujte strojek mimo sprchu

  ...
  Přestože holicí strojky zpravidla používáme v koupelně, je to to nejméně vhodné místo k jejich skladování. Pro ostří není totiž nic horšího než vlhké a teplé prostředí. Po každém použití byste tedy strojek měla pečlivě omýt, osušit a uložit na suché místo. Například do skříňky pod umyvadlo. Pokud jej máte ve sprchovém koutu nebo položený na vaně (navíc ostřím dolů), rychleji se tupí, množí se na něm bakterie, a navíc může začít rezivět.

Diskuse ke článku
.