Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

5 triků, aby vám holítko vydrželo déle ostré

 • 19. ledna 2016 | 06:00

  Žiletka, holítko nebo také holicí strojek patří stále mezi nejpopulárnější způsoby epilace. Víte ale, jak o něj pečovat, aby vám vydrželo déle ostré, a díky tomu vám nepodráždilo pokožku nebo nezpůsobilo nepříjemné odřeniny? Poradíme vám pět jednoduchých triků.

 • Začněte peelingem

  ...
  Autor: shutterstock.com
  Nezanedbávejte přípravu před samotným holením. Základem by měl být tělový peeling, který vás zbaví odumřelých buněk. Kromě toho, že vaše pokožka bude hladší a chloupky půjdou snadněji oholit, odumřelé kožní buňky nebudou žiletku ucpávat, a tím prodloužíte její životnost.

 • Nikdy ne nasucho

  ...
  Autor: shutterstock.com
  Chloupky byste si nikdy neměla holit jen tak, pouze za pomoci vody, nebo dokonce úplně nasucho. Tím riskujete nepříjemné podráždění pokožky, a navíc ostří nemůže po povrchu kůže správně klouzat a rychleji se tupí. Používejte pěny či gely na holení, které vytvoří na pokožce tenkou vrstvu – nebo ještě lépe sprchové oleje, po kterých holítko krásně klouže a pokožka po nich není vysušená.

 • Příliš dlouhé chloupky zkraťte

  ...
  Autor: shutterstock.com
  Pokud máte chloupky delší než obvykle, je dobré je před holením nejprve zkrátit. Platí to především pro oblast bikin, kde jsou chloupky zpravidla silnější než na nohou nebo v podpaží. Delší chloupky totiž ucpávají žiletku a hůř se z ní vymývají, takže opět zkracují její životnost.

 • Důkladně ji umývejte

  ...
  Autor: Shutterstock
  Holítko byste neměla po použití jen promáchat v napuštěné vaně, ale důkladně vymýt pod tekoucí vodou. Není totiž důležité z něj dostat jen oholené chloupky, ale ostří byste také měla pečlivě omýt od produktů, které na něm ulpívají. Většina ostří je pokryta teflonem, který mýdla, pěny a oleje postupně narušují, pokud nejsou holítka důkladně vymytá.

 • Skladujte strojek mimo sprchu

  ...
  Autor: shutterstock.com
  Přestože holicí strojky zpravidla používáme v koupelně, je to to nejméně vhodné místo k jejich skladování. Pro ostří není totiž nic horšího než vlhké a teplé prostředí. Po každém použití byste tedy strojek měla pečlivě omýt, osušit a uložit na suché místo. Například do skříňky pod umyvadlo. Pokud jej máte ve sprchovém koutu nebo položený na vaně (navíc ostřím dolů), rychleji se tupí, množí se na něm bakterie, a navíc může začít rezivět.

Autor: Brigita Zemen
Diskuse ke článku
.