Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

4 jednoduché triky, díky kterým vám lak vydrží perfektní celý týden

 • description
  description
  description
  description
  5. září 2015 | 06:00

  Všechny toužíme po krásně nalakovaných nehtech, které vydrží co nejdéle perfektní. Jenomže čím výraznější lak, tím více jsou vidět všechny nedokonalosti a různá oprýskání. Jak to udělat, aby lak vydržel dokonalý celý týden? Naučte se tyto jednoduché triky.

 • Pryč s mastnotou

   

  Přestože nehet je mrtvá tkáň, má tendenci se z kůžiček a lůžka promašťovat. Aby tedy lak na nehty lépe přilnul, nezapomeňte je před lakováním odmastit. Poslouží vám k tomu speciální polštářky na gelovou manikúru, které seženete v drogerii, ale stejně dobře funguje i líh, který si koupíte v lékárně. Pokud nemáte po ruce ani ten, jednoduše nehty přetřete vatovým tamponem namočeným v odlakovači.

 • Lakujte i špičky

   

  Neurychlujte si lakování tím, že byste přeskočila podkladový lak. Kromě toho, že vaše nehty chrání a díky svému složení je také vyživuje, lépe drží na nehtu a dobře na sobě drží barevný lak. Při lakování buďte pečlivá a nezapomeňte lakem přetřít také špičku nehtu. Právě tam se totiž lak odlupuje nejčastěji.

 • Nechte je dokonale uschnout

   

  Poté, co nanesete podkladový lak, nechte jej opravdu dokonale uschnout, než začnete s nanášením první barevné vrstvy. Jinak vám lak bude držet podstatně hůř. Klidně si mezi jednotlivými vrstvami dejte i 15 minut, abyste měla opravdu jistotu. Pokud spěcháte, pořiďte si speciální sprej na urychlení schnutí laku na nehty nebo nehty opatrně ponořte do misky se studenou vodou a kostkami ledu.

 • Nadlak zopakujte

   

  Jakmile zaschne i třetí vrstva laku, nezapomeňte na nanesení nadlaku, který celé lakování zafixuje, prodlouží jeho trvanlivost, a navíc dodá vašim nehtům dokonalý lesk. Stejně jako u podlaku a barevného laku platí, že byste ho měla nanášet i na špičky (hrany) nehtů, aby se lak neodlupoval. Nadlak navíc naneste na nehty zhruba každý třetí den. Tím ještě více prodloužíte výdrž vaší manikúry.

Diskuse ke článku
.