Pleťový restart: Připravte se na příchod jara | Pro ženy | Blesk.cz

Pleťový restart: Připravte se na příchod jara

17. února 2014 | 14:40

Je čas vzít osud své pleti do vlastních rukou a připravit ji na příchod slunečních paprsků. Sloupněte ze sebe našedlou zimní kúru a restartujte svoji pokožku do krásy.

Sloupněte kúru

Zima, i když nebyla zrovna tuhá, dala vaší pleti pořádně zabrat. Na povrchu se usadily odumřelé buňky a pleť díky tomu vypadá jako potažená matným filmem. Abyste vůbec zpod šedé kúry vydolovali zářící pleť, budete muset sáhnout peelingu a brousit a brousit. Na pokožku obličeje použijte jemný peeling nebo gommage a příliš netlačte, kůže je zde velice tenká a citlivá a snadno by se vám mohlo stát, že místo krásné pleti budete mít na obličeji strupy.

Mastná pleť trápí většinu žen hlavně v létě
Čistěte do hloubky

Když už jste si pokožku pěkně vybrousili jako diamant, nenechte ji znovu zanést nečistotami a mazem. Pokožka, kterou zakrývá mastný film se špatně okysličuje a tím pádem je povadlá a mdlá. Ráno a večer proto použijte hloubkově čistící prostředky a pleť čistěte do té doby, než je vatový tampónek docela čistý. Jednou týdně si pak dopřejte hloubkově čistící masku, která dodá pleti vláhu a vytáhne z ní nečistoty, které se usadily opravdu hluboko.

Pomozte suché pokožce získat zpět svou vláhu
Vyměňte krémy

Venku už nemrzne a tak není důvod, proč si na pleť dávat hutné krémy, které ji zbytečně zatěžují. Vyměňte je za lehčí hydratační fluidy, pokožka bude moci lépe dýchat a bude krásnější. Nezapomínejte ale na to, že každý krém, ať je hutný nebo lehký, musí obsahovat UV faktor, chránící pleť před sluncem.

Budeme si každé ráno opakovat abecedu?
Zásobujte se vitamíny

Dopřejte vaší pleti vitamíny z venku, ale také zevnitř. Pro její krásu je důležitý vitamín D, který podporuje její regeneraci, vitamín C chránící ji před antioxidanty a posilující cévní systém, vitamín E chránící pleť před UV zářením a také vitamín A, který ji chrání před vysoušením a napomáhá správné regeneraci. Do pokožky byste měli vitamíny dostávat v podobě výživných, hloubkově regenerujících sér, ale také zdravou stravou.