Je tu doba bronzová: Opalte se snadno a bez sluníčka | Pro ženy | Blesk.cz

Je tu doba bronzová: Opalte se snadno a bez sluníčka

9. července 2013 | 06:00

Bronzové pleť vypadá svěže a mladě. Jak si jí zařídit bez nebezpečného slunění, kdy ve většině případů spíše zrudneme, než se opálíme do krásné hnědé barvičky?

Mnohé z nás si ke krásné, opálené pokožce musí sem tam dopomoci. A to nejen tehdy, kdy nás nebaví vylehávat dlouhé hodiny na sluníčku.

Důvodů může být několik. Spousta z nás totiž trpí nepříjemnou alergií na sluneční paprsky! A před tou vás kolikrát neochrání ani opalovací krémy s vysokým faktorem.

Co s tím? Všechno vyřeší správně vybraný pudrový, make-upový, nebo tuhý bronzer. Možností je hned několik! Stačí si vybrat ten, který vám bude vyhovovat. My vám přinášíme hned několik variant!

Stará dobrá klasika
bronzery

To jsou bronzery, potažmo zlatavé pudry v klasickém obalu, které si můžete v pohodě nanést štětcem, kterým si běžně aplikujete tvářenku. Vyberte si, zda-li vám vyhovují spíše bronzující perly, tvář opálená do barvy zralých broskví, nebo zlatavé políbení od slunce.

Také ale rozhoduje příležitost. Na dovolené a u vody si poprašte tvář a dekolt jasně zlatavým práškem a večer zvolně hrubší, tmavší variantu a zvýrazněte lícní kosti!

Převratné novinky!
bronzery

Že jste nikdy neslyšeli o bronzujícím tuhém oleji, tělovém pudru se zlatým popraškem, nebo bronzingovému make-upu? Pak o hodně přicházíte! Tyhle všechny produkty jsou u násběžně k sehnání.

Pokud nejste zrovna přebornicí ve světě make-upu, vřele doporučujeme speciální samoopalovací přípravky na obličej, které vaší pleti dodají stejně přirozený bronzový vzhled, jako tuhé a pudrové malovátka.

Jak bronzery používat?

Pravidlo číslo jedna zní: Nikdy nenanášejte bronz na tzv. T zónu! To byste pak vypadala, že jste prášek zachytila omylem, když jste zrovna čichala k opylovaným květům. Nanášejte na lícní kosti, nad obočí obloukem pod oči a můžete i jemně poprášit oblast nad čelem tam, kde začínají růst vlasy.

Autor: Eva Dvořáková