TEST LAKŮ NA NEHTY: Dražší nemusí být lepší! | Pro ženy | Blesk.cz

TEST LAKŮ NA NEHTY: Dražší nemusí být lepší!

30. dubna 2013 | 06:00

12 žen, 12 laků. Vyzkoušely jsme nejkrásnější jarní odstíny, laky matné, lesklé i třpytivé, od těch úplně levných po nejdražší. Který nejlépe zasychal a který vydržel nejdéle? Výsledky vás možná překvapí...

Hodnotily redaktorky Dita, Simona, Ivana, Silvie, Martina, Olinka, Iva, Míša, Lenka, Eva, Marie a vizážistka Tereza. Známkovaly jsme od 1 do 5 jako ve škole.

Známka 1

Ultimate, Catrice, 64,90 Kč

Výdrž: 3-4 dny

Eva, odstín Shopping Day At Bluemingdales: "Rychle zasychá a barva je tak sytá, že úplně stačí jeden nános. Líbí se mi flakonek i moje oblíbená námořnicky modrá barva. Nemám co vytknout."

Známka 1-

Nailwear Pro+, Avon, 149 Kč

Výdrž: 4-5 dnů

Tereza, odstín Serene: "Jsem nadšená. Mám ho na sobě už čtvrtý den a je neporušený. Barva je jako stvořená pro jarní dny, vadí mi jen štěteček, který příliš nedrží tvar."

Dita, odstín Naked Truth: "Snadno se nanášel, rychle zasychal, dlouho vydržel. Matný nahý odstín vypadá dobře na kratších nehtech, hodí se spíš na ruce než na nohy."

Iva, odstín Well Being: "Když ho nanesete ve dvou vrstvách, dobře kryje a vydrží skoro čtyři dny! vyhovoval mi i přirozený odstín, decentně zvýrazněný zlatými flitry."

Pure Color, Estée Lauder, odstín Coral Cult, 620 Kč.
Pure Color, Estée Lauder, odstín Coral Cult, 620 Kč.
Autor: archiv firmy

Pure Color, Estée Lauder, 620 Kč

Výdrž: 2-3 dny

Marie, odstín Coral Cult: "Má úžasnou trendy barvu, stylový flakonek, snadno se nanáší a celkem rychle zasychá. Čekala jsem ale, že na nehtech přežije déle než tři dny..."

Tereza, odstín Narcissist: "Barva je krásná a velmi krycí, stačí nanášet v jedné vrstvě. Vzhledem k vyšší ceně ale považuji za minus, že už po dvou dnech se začal oprýskávat."

Známka 2

A Different Nail Enamel, Clinique, 400 Kč

Výdrž: 4-5 dnů

Martina, odstín Really Rio: "Lak je hodně řídký, takže se s ním musí pracovat opatrně, ale zasychá dobře. Dvě vrstvy udělaly skvělý povrch, takže nebyl potřeba ani top coat. Chválím barvu i výdrž."

Colorama, Maybelline, 59,90 Kč.
Colorama, Maybelline, 59,90 Kč.
Autor: archiv firmy
Colorama, Maybelline, 59,90 Kč

Výdrž: 3-4 dny

Silvie: "Testovala jsem světle růžový odstín, jaký jsem hledala už dlouho. Lak se nanášel dobře a vydržel i přesto, že si při domácích pracích nedávám rukavice. Konečně skvělý lak za výbornou cenu!"

Simona: "Příjemně se nanáší díky ne příliš tekuté konzistenci, i když druhá vrstva poměrně dlouho zasychala. Hnědý odstín s perletí mě nadchnul, ale odlupovat se lak začal už třetí den po aplikaci."

Speed Dry+, Avon, 149 Kč

Výdrž: 6-7 dní

Dita, odstín Rose Amour: "Nanáší se dobře a zasychá superrychle - do 30 sekund. Navíc na nehtech vydržel skoro týden! Vadil mi jen jeho lesk, mám radši matnější odstíny."

Speed Dry+, Avon, odstín Vamp It, 149 Kč.
Speed Dry+, Avon, odstín Vamp It, 149 Kč.
Autor: archiv firmy

Známka 2-

Nail Lacquer, MAC, 360 Kč

Výdrž: 2-4 dny

Iva, odstín Saint Germain:

"U poměrně drahého laku jsem předpokládala, že se bude dobře nanášet a dlouho vydrží. Bohužel. První vrstva nekryje, druhá není celistvá a štěteček nechává stopy. Odlupovat se lak začal za dva dny."

Marie, odstín Soiree: "Já mám zcela jinou zkušenost - vydržel mi skoro pět dnů! Kdyby se každý lak nanášel tak snadno a tak rychle zasychal, byl by svět o něco hezčí. A nadchnul mě i kovový odstín."

Nails, F&F, 54 Kč

Výdrž: 2-3 dny

Míša, odstín Marabou Boa: "Štěteček bohužel nechává na nehtu pruhy laku, a vrstva tak není jednolitá. Naopak schnutí je perfektní. Nevyhovuje mi dvojité víčko, ale líbí se mi barevná škála."

Iva, odstín Denim: "Lak se dobře nanášel, ale déle zasychal. Aby barva kryla a byla celistvá, musela jsem nanést 3 vrstvy. Odstín mě trochu vyděsil, ale na nehtech nevypadal vůbec špatně. Házel zajímavé kovové odlesky do zelena."

Color Riche Le Vernis, L'Oréal, odstín 202, 99,90 Kč.
Color Riche Le Vernis, L'Oréal, odstín 202, 99,90 Kč.
Autor: archiv firmy

Color Riche Le Vernis, L'Oréal, 99,90 Kč

Výdrž: 3-4 dny

Ivana, odstín 202: "Laky miluju, ale vadí mi na nich, že se většinou už druhý den začnou odlupovat. Tenhle vydrží trochu déle, nanáší se dobře a rychle zasychá. Abych však docílila výrazné barvy, bylo nutné dvojí až trojí přetření."

Známka 3

Stars Enamel, Gabriella Salvete

Výdrž: 2-3 dny

Martina, odstín Mistero Grey: "Nanášel se dobře, i když zasychal pomaleji, než jsem čekala. Textura i barva vypadaly první den skvěle, ale po dvou dnech se začal při běžném provozu loupat."

s-he Stylezone, 59,90 Kč

Výdrž: 2-3 dny

Lenka, odstín Green Revolution: "Schne docela rychle, ale bohužel nestačí jedna vrstva, protože nehet prosvítá. Bez podkladové a krycí vrstvy se začal už druhý den loupat. Líbila se mi ale svěží perleťová barva."

Známka 4
Mosaic Effects, Avon, odstín Mosaic Mica, 159 Kč.
Mosaic Effects, Avon, odstín Mosaic Mica, 159 Kč.
Autor: archiv firmy


Mosaic Effects, Avon, 159 Kč

Výdrž: 3-4 dny

Martina, odstín Mosaic Mica:  Jsem zklamaná, protože praskací lak nepraskal ani s kvalitním podkladovým lakem a kýžený efekt se alespoň v mém případě nedostavil. V jednolitém provední pak byla barva fádní."

Autor: Marie Barvínková