Krok za krokem ke správnému odlíčení | Pro ženy | Blesk.cz

Krok za krokem ke správnému odlíčení

11. října 2010 | 14:51

Drahé krémy nedokáží s pletí udělat zázraky, pokud nebude správně odlíčená. Kosmetické produkty fungují pouze na perfektně očištěné pokožce. Jak na to? Odlíčení je snadné a zabere jen chvilku.

1. krok – Pleťové mléko

Krok 1
Krok 1
Autor: Archiv firem, abl

Malé množství odličovacího mléka naneste krouživými pohyby na celý obličej mimo očních partií a poté ho setřete čistými suchými vatovými tamponky směrem od středu obličeje ven. Raději použijte několik tamponků, abyste pleť vyčistila důkladně. Mléko můžete také nanést přímo na tamponky a jemnými pohyby zbavit pleť největších nečistot.

2. krok – Pleťová voda

Krok 2
Krok 2
Autor: Archiv firem, abl

Zbytky pleťového mléka a nečistot dočistěte pleťovou vodou nebo tonikem. Naneste je na čisté vatové tampony a vyčistěte jimi celou tvář. Vyhněte se očím.

3. krok – Odličovač očí

Krok 3
Krok 3
Autor: Archiv firem, abl

Pokožka kolem očí je velmi jemná a oči bývají citlivé. Zabraňte jejich podráždění a zvolte přípravek určený přímo na oční partie. Naneste ho na dva tamponky, ty jemně přiložte k víčkům a nechte odličovač působit několik vteřin. Poté je lehce stáhněte směrem ven. Rozhodně se vyhněte silnému tlaku, který nepřiměřeně vytahuje pokožku, což by se vám za pár let vymstilo větším počtem vrásek. Řasenku odlíčíte tak, že tamponek lehce stáhnete od kořínků řas směrem dolů.

4. krok – Dejte pleti výživu

Krok 4
Krok 4
Autor: Archiv firem, abl

Perfektně odlíčená a čistá pleť ji potřebuje. Dopřejte jí tedy dostatek hydratace a výživných látek prostřednictvím krému, který je určený pro váš typ pleti.

Autor: duš, kamp