Srdce pro děti: Dětský dům bude mít novou kuchyni! | Pro ženy | Blesk.cz

Srdce pro děti: Dětský dům bude mít novou kuchyni!

4. srpna 2010 | 07:33

Uvnitř Dětského domova v Pyšelích na Benešovsku to vypadá jako na staveništi. Probíhá tam totiž monstrózní rekonstrukce kuchyně, na kterou přispěli čtenáři Blesku prostřednictvím projektu Srdce pro děti.

Za 300 tisíc budou nejenom nové rozvody vody a elektroinstalace, ale také kompletní zařízení z nerezu. První oběd v novém tu uvaří dětem 30. srpna.

Kuchyň pyšelského dětského domova byla zastaralá a podle hygienických norem absolutně nevyhovující. Mimo jiné i kvůli tomu chtěl středočeský hejtman David Rath přestěhovat malé caparty do bývalé léčebny v Choceradech. Proti tomu se ale zvedla obrovská vlna odporu a samotné děti prostřednictvím ankety daly jasně najevo, že z Pyšel odejít nechtějí. Blesk se proto rozhodl, že zaplatí 300 tisíc korun na rekonstrukci kuchyně, aby děti mohly zůstat tam, kde se cítí doma.

Oprava bude hotová už na konci prázdnin

Rekonstrukce se už rozjela. Vznikl nový prostor pro sklad a přípravnu zeleniny. Zásluhou nových příček bude oddělená i lednice od suchých potravin. „Dělníci dokončili stavební práce, teď bude firma předávat nové rozvody vody a elektroinstalace a poté začneme ihned navážet zařízení,“ řekla ředitelka domova Hana Juřenová. Vybavení kuchyně bude celé z nerezu, aby odpovídalo nejpřísnějším hygienickým požadavkům. Pracovní stoly s dřezem a policí jsou vyrobené na míru.

Oprava kuchyně bude hotová už koncem prázdnin. „Počítáme s tím, že první oběd pro děti tady uvaříme 30. srpna. Co dobrého to bude, ale zatím nevíme,“ dodala Juřenová.

Autor: Jan Doležal