Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Vezměte rodinu do zemědělského muzea. Čekají vás Páni kluci s abíčkem!

Video se připravuje ...
Nenechte si ujít rodinný festival časopisu ABC
VIDEO: Časopis ABC
23. května 2018 | 06:00

Tohle si zapište do kalendáře. Už tenhle víkend si celá vaše rodina může užít dva dny zábavy a poučení v pražském Národním zemědělském muzeu. Časopis ABC tu pořádá akci Páni kluci s hodně nabitým programem. 

Na akci nazvanou Páni kluci mohou všichni, nejen kluci staršího věku, ale samozřejmě i holky! Víkend plný zážitků, technologií a her je totiž stvořený nejen pro děti, ale doslova celé rodiny.

Z témat časopisu za poslední roky redakce ABC vybrala ty nejzajímavější české osobnosti a společnosti a sezvala je na jedno místo, abyste se s nimi i vy mohli setkat naživo. Dvoudenní rodinný festival se odehraje v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze.

S dronem za superhrdiny

Na pódiu ABC se vystřídají dobrodruzi, herní vývojáři, konstruktéři 3D tiskáren, vědci, piloti dronů a mnozí další. Na stáncích si vyzkoušíte všechny dostupné brýle virtuální reality, dozvíte se, jak nejlépe „vytunit“ počítač, jak postavit robota či jak se řídí dakarský speciál.

Čeká na vás také komiksový workshop s uznávaným kreslířem Petrem Koplem a komiksovým scenáristou Petrem Mackem, tedy tvůrci populárního dětského komiksu o prvním českém superhrdinovi Dechberoucí Zázrak, a jako první se setkáte s jejich připravovaným novým komiksem o legendárním Pérákovi.

Zkusíte si i odlévání trilobita s paleontology, archeologický výzkum, tradiční lukostřelbu, dabingové studio nebo pokusy s youtuberem Martinem Rotou. Ať už vás zajímá pravěk nebo technologie budoucnosti, přijdete si na své!

Festival pro všechny

Program je opravdu nabitý, a přestože má akce název Páni kluci, určitě nepřijdou zkrátka ani holky a matky. A nezapomíná se ani na nejmenší, pro které budou připraveny patro se skákacími hrady, soutěžní úkoly pro nejmenší a koutek s časopisy Sluníčko, Mateřídouška a Maminka.

Páteří programu festivalu bude pódium ABC, kde se vystřídají zajímaví hosté s krátkými přednáškami. Zároveň se s nimi budete moct setkat na jejich stáncích ve vnitřních prostorách muzea i před muzeem. Na akci budou také stánky s občerstvením. Děti se mohou zapojit do soutěže o ceny, v níž proběhnou každičký kout muzea. A kromě toho se třikrát denně bude losovat tombola. Vzhledem k tomu, že děti mají vstup zdarma a dospělí zaplatí jen snížené vstupné do muzea za 50 Kč, můžete si svou návštěvu naplánovat na oba dva víkendové dny.

Všechny potřebné informace najdete ZDE 

Autor: Petr Macek, Nedělní Blesk
Video se připravuje ...