Kam s dětmi o víkendu? Vyrazte na Okoř nebo na výstavu igráčků! | Pro ženy | Blesk.cz

Kam s dětmi o víkendu? Vyrazte na Okoř nebo na výstavu igráčků!

 • Nejen v Botanické zahradě hlavního města Prahy si budete moct vyřezat dýně.
  22. října 2015 | 10:26

  Ještě než se změní v neděli čas a posuneme si ručičku o jednu hodinu zpět, měli bychom si užít poslední víkend, než se začnou krátit večery. Nechte se unést atmosférou posledního říjnového víkendu a zkuste třeba vyřezat si dýně nebo navštivte pohádkovou prohlídku zámku Sychrov!

 • Za duchy do Dvora Králové

  Vyřežte si dýňového ducha
  Zoologická ve Dvoře Králové patří mezi nejznámější díky svému safari, kde se můžete pohybovat autem volně mezi zvířaty. Tento víkend zde ale bude o důvod víc, proč zoologickou zahradu navštívit! V sobotu tam totiž začíná Týden duchů, který potrvá až do 1. listopadu. Na strašidelné výzdobě se ale nepodílí pouze zaměstnanci zoologické zahrady, ale i návštěvníci, kteří si budou moct vyřezat vlastní dýni. V restauraci U Lemura si pak můžete pochutnat na dýňových specialitách. Během příštího týdne bude  akcí mnohem více, stačí se podívat na stránky zoo.
 • Poslední možnost navštívit Igráčka!

  Výstava Igráčků
  Od začátku června je v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem výstava hraček, které si z dětství pamatuje snad každý z nás – igráčků. Jestli jste tam však ještě nevyrazili, máte nejvyšší čas! Výstava totiž končí 30. října a přesouvá se opět o město dál. Rozhodně to ale stojí za to, kromě igráčků ze 70. a 80. let si můžete prohlédnout i ty moderní. Více o výstavě se dozvíte zde. Výstava Fenomén Igráček poté putuje do Jihlavy.
 • Pohádky na Sychrově

  Zámek Sychrov
  "Já vás, tatínku, mám ráda jako sůl!" Kdo by neznal pohádku Sůl nad zlato? Jestli ale chcete vidět tu skutečnou princeznu, udělejte si o víkendu výlet na zámek Sychrov. V sobotu i v neděli zde budou probíhat tematické divadelní prohlídky, které si užijí nejen děti, ale i dospělí. Představení začíná vždy v 10.00, v 11.00, 13.00, 14.00, 15.00. Pozor ale, pro velký zájem je nutné si místo předem rezervovat! Více informací zde.
 • Dýňové hrátky v botanické zahradě

  Vyřežte si dýňového ducha
  Máte rádi kreativitu a rádi si hrajete s čímkoliv, co vám dají do ruky? Pak si udělejte výlet do Botanické zahrady hlavního města Prahy, kde budou celý víkend probíhat dýňové hrátky. Z této sezonní zeleniny si můžete vyrobit, cokoliv vás jen napadne, a poté si to samozřejmě můžete odnést domů. Nástroje na tvoření si můžete přinést z domova. Kromě toho na vás bude čekat občerstvení v podobě dýňové polévky a ovoce. Více o akci se dozvíte zde.
 • Na Okoř je cesta...

  O víkendu se na Okoři budou konat dobové jarmarky.
  Pokud vás baví trocha historie, zručnosti a přírody kolem a stále nevíte, kam vyrazit o víkendu, namiřte si to na Okoř. Celou sobotu vás na louce pod zříceninou čekají jarmarky, dílničky nejen pro dospělé, ale i pro děti, kolotoče a houpačky a spousta dalších zábavných atrakcí. Celá akce začíná už v devět ráno a potrvá až do šesti, záleží tedy pouze na vás, zda si uděláte celodenní výlet nebo se zastavíte na chvíli. A když už tam budete, určitě stojí za to vyšlápnout si nahoru na zříceninu hradu Okoř. Více se o akci dozvíte zde.

Diskuse ke článku
.
1080p 720p 360p
DesktopMobile