Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Blogeři vaří: Originální toasty se sýrem, které hravě zvládnete doma!

Netradiční pojetí tradičních toastů!
VIDEO: Adam Balažovič
20. května 2015 | 11:00

Říkáte si, že toast a móda nejdou dohromady? Ve videu vás o pravém opaku přesvědčí šest šikovných blogerů a dva šéfkuchaři!

Dostaly jsme šanci zúčastnit se akce, kde se spojilo přesně to, co máme rády: jídlo a móda. Šest fashion blogerů na originálním eventu dokázalo, že móda není jejich jedinou doménou.

Stop nudným toastům!

Celá akce měla za úkol představit jednu sýrovou novinku a ukázat, že toast nemusí být nudný a že díky kreativním nápadům z něho lze vytvořit kvalitní pokrm a zároveň i módní záležitost. Každý z šesti blogerů a pořadatel akce měli za úkol připravit toast v tématu, které na ně připadlo nebo si vybrali. Během celého tvoření jim pomáhali dva šikovní šéfkuchaři z restaurace Mozaika Burger Bistro.

Jak chutná móda

Ochutnaly jsme pořádný „nářez“ v podobě Punk Toastu, sedmikrásky v zeleninovém Hippie Toastu, toast vhodný pro malé strávníky Kid Toast, pokrm pro pravé gentlemany Gentleman Toast, „vysokou krejčovinu“ neboli Haute Couture Toast, chuť ulice ve Street Style Toastu a v poslední době oblíbený hipsterský styl v Hipster Toastu. Naše chuťové buňky zažily nebe!

A vítězem se stává…

Podle počtu získaných bodů za vzhled, prezentaci a chuť toastu se na prvním místě umístil Hippie Toast z rukou Simony Švarcové, o které si více můžete přečíst na jejím blogu stylecookbook.cz. Za své snažení se podívá do Holandska do továrny na sýry! Pokud vás originální toasty zaujaly, o čemž není ani pochyb, návody na jejich přípravu můžete sledovat na facebookové stránce, kde je budou postupně zveřejňovat.

Recept na vítězný Hippie Toast 

Toast ve stylu květinových dětí plný barev, přátelství, míru a svobody. Z lásky k zvířátkům plně vegetariánský. Make toast not war!

Ingredience:

Celozrnný tmavý sendvičový chléb

Koriandr

Česnek

Olivový olej

Paprika červená

Cuketa

Lilek

Toastový sýr

Sedmikrásky

Rukola

Sůl, pepř

Postup:

Tmavý celozrnný chléb, 2 ks, opečeme z obou stran a potřeme koriandrovým pestem. Na pánvi si ogrilujeme zeleninu na troše olivového oleje (cuketa, lilek, paprika, portobello). Dochucenou zeleninu zapečeme v troubě se sýrem. Hotovou zeleninou toast poklademe, ozdobíme rukolou a jedlými květinami, jako jsou např. sedmikrásky či pampelišky.

Autor: Lucie Houdková