Největší touha malého chlapce (6): Chodit na holčičí záchody! | Pro ženy | Blesk.cz

Největší touha malého chlapce (6): Chodit na holčičí záchody!

23. května 2013 | 06:00

Narodil se jako kluk, ale odjakživa se cítí být dívkou. Obléká se do holčičích šatů, hraje si s panenkami, mluví o sobě v ženském rodě. Coy Mathis (6) z Colorada je zkrátka typickým transsexuálem. A to s sebou přináší řadu problémů.

"Zatímco si jeho bráška hraje s typickými hračkami pro kluky, Coy má nejraději panenky. Už když mu byly čtyři roky, chodil za námi a ptal se, kdy s ním půjdeme k panu doktorovi, aby z něj udělal holčičku," tvrdí Coyina matka Kathryn.

Ta si všimla, že se synem není něco v pořádku už když mu bylo pouhých osmnáct měsíců. Clapec se choval neobvykle. Odmítal nosit kalhoty, oblékal se do dívčích šatů.

Lékař, a následně i psycholog pak potvrdili, že malý Coy je typickým transgenderovým dítětem. Dívkou uvězněnou v chlapeckém těle. A rodiče ho v tom plně podporují.

Nechtějí v druhorozeném synovi potlačovat přirozené touhy, násilně potlačovat jeho pocity. "Rozhodli jsme se, že necháme Coy žít tak, jak se sama cítí," dodává otec Jeremy, válečný veterán. 

Jenže ne všichni jsou takto chápaví. Ve škole, kterou Coy ještě nedávno navštěvovala, nastal vážný problém. Učitelé jí totiž zakázali používat dívčí záchody, na které intuitivně chodila.

Vedení školy jejich rozhodnutí zdůvodnilo tím, že je takové chování velmi pohoršující a je špatným příkladem pro další žáky. "Brali jsme v úvahu také další děti v budově. Jak by se asi cítily dívky v přítomnosti Coy s jejími mužskými genitáliemi?"

To si však manželé Mathisovi odmítli nechat líbit. Nejenže školu zažalovali, ale s Coy také vystoupili v televizní talk show známé novinářky Katie Couric, kde vyjádřili svůj odpor k tomuto rozhodnutí.

"Čím víc se o tom bude mluvit, tím víc lidí o tom bude přemýšlet. Chceme, aby škola přijala zodpovědnost!," prohlásili rodiče, kteří po incidentu přestali Coy do školy posílat a zajistili jí domácí výuku.