Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení -1°C

Jakou cenu má pro vás nevěra? Průzkum ukázal, že vyžehlit ji je čím dál dražší

 • 24. listopadu 2022 | 06:00

  Řekněme si to na rovinu: nevěra je strašák, který je ve vztahu více či méně hmatatelný a v podstatě číhá na každém rohu. Pokušení, pokud je opravdu silné a pokud doma něco nefunguje tak, jak má, se těžko odolává. Někdo k nevěrám inklinuje více, jiný je nevyhledává. Odpustit se dají, ale záleží na mnoha aspektech.

  Podle dřívějších studií se nevěry někdy dopustila více než polovina mužů a třetina žen. Ačkoliv nevěra znamená pro vztah velkou ránu, zhruba pětina párů ji ustojí. Zatímco dříve stačilo k usmíření koupit roztomilého plyšáka, spodní prádlo nebo drahé boty, dnes si záletníci musí připlatit. Dle nedávného průzkumu by totiž aférku svému partnerovi či partnerce třetina lidí odpustila za nový smartphone, čtvrtina lidí pak za nový notebook.

 • Jaké úplatky nejčastěji zabírají na nevěru?

  Jen máloco otřese vztahem tak jako nevěra. Podle loňské studie zveřejněné v žurnálu Sex & Marital Therapy však ve 22 % případů odhalenou nevěru vztah ustál. Usmíření partnerů po provalení aférky pomáhají dárky, jimiž nevěrník či nevěrnice partnerku nebo partnera zahrne. Ale ne dárky ledajaké. Nejnovější průzkum e-shopu Yellow Octopus, který se zaměřuje na zábavné a unikátní dárky, zjistil, že například s plyšáky, spodním prádlem, deskovými hrami či drahými botami již záletníci nepochodí. „Za nový notebook by však čtvrtina lidí nevěru odpustila, za nový smartphone by se přes ni přenesla dokonce třetina respondentů,“ komentuje Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

  Chcete být lepší milenkou? Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Jak být lepší milenka • VIDEO: Bpž/ccmixter.org(Ramblinglibrarian)/shutterstock

 • Proč podvádíme?

  Nevěra je stará jako lidstvo samo. Důvody k ní se liší člověk od člověka. „Nevěra je často symptomem problémů ve vztahu, ale jindy bývají důvody i malichernější. Lidé se například jednoduše jen nechají strhnout kouzlem okamžiku, když potkají atraktivní protějšek, případně je láká vyzkoušet si ve svém milostném životě něco, co jim partner či partnerka nechtějí či nemohou dopřát,“ říká Adam Durčák.

  Podívejte se na video o osudu slavných kurtizán:

  Video se připravuje ...
  Krása, ambice, touha po bohatství. Život slavných kurtizán • VIDEO: Videohub

 • Jak moc podvádíme?

  Jak rozšířeným fenoménem vlastně nevěra je? Průzkumů na toto téma je nespočet a jejich výsledky se poměrně liší. Kupříkladu podle posledního průzkumu neziskové organizace Rozkoš bez rizika bylo svému partnerovi či partnerce alespoň jednou nevěrných bezmála 42 % Češek a Čechů. V zahraničním průzkumu General Social Survey z roku 2018 zase nevěru přiznalo 20 % mužů a 13 % žen. A třeba americká detektivní agentura LA Intelligence Detective Agency loni reportovala, že dle statistik se nevěry dopouští 56 % mužů a 34 % žen, ve 30 až 60 % manželství alespoň jednou během jeho trvání některý z partnerů podvádí toho druhého či že 74 % mužů a 68 % žen přiznává, že by se nevěry klidně dopustili, kdyby měli jistotu, že se na ni nikdy nepřijde.

  Podívejte se na video o královských milenkách:

  Video se připravuje ...
  Na zdraví našich chotí a milovaných žen aneb Příběhy královských milenek • VIDEO: Videohub

Autor: Gabriela Röhrichová, inf
Diskuse ke článku
.