Vít Klusák: Herečku z dokumentu V síti pásl predátor na Amatérech! | Pro ženy | Blesk.cz
Premium

Vít Klusák: Herečku z dokumentu V síti pásl predátor na Amatérech!

28. února 2020 | 06:00

Režisér dokumentu V síti Vít Klusák prozradil, jaký byl etický kodex, kterým se štáb i herečky dokumentu V síti řídily, co ho zaskočilo, jaký typ mužů obtěžuje na internetu děti a kolik procent z nich jsou pedofilové. Dokumentární film měl včera premiéru v českých kinech. 

Tři dívky oslovilo 2458 mužů, za jak dlouhý časový úsek to bylo?

Ve studiu jsme strávili 10 dnů, ale holky si pak pracovní počítače a telefony odnesly domů a následující tři až čtyři měsíce hodinu nebo dvě denně komunikovaly dál s určitým množstvím mužů, protože jsme potřebovali zjistit, k čemu chatování a videohovory spějí. Odhalili jsme, že k osobním setkáním. Zhruba pětina mužů dříve nebo později navrhla, že by se mohli setkat.

Hned na začátku jste stanovili jasná pravidla. Můžete je zopakovat?

Holky nesměly nikdy začít komunikaci, nikdy nevyzývaly muže k osobnímu setkání. Prostě ta iniciativa musela být na straně predátorů. Ty následující měsíce byly velmi tíživé, protože na to holky byly samotné. Další dva měsíce jsme natáčeli osobní setkání.

Je zvláštní, že predátoři loví na serverech jako Lidé.cz nebo XChat, které už mi přišly dávno mrtvé. Frčely tak před dvaceti lety.

Když jsme začínali, tak nejnavštěvovanější byla skupina Abnormální pokec 12 až 20. Upozornili nás na ni experti z eBezpečí.cz. Velmi často se jim ozývají zneužité děti, kterým se to stane na tomto serveru. Já sám jsem byl překvapený, že v době Facebooku a Instagramu ještě někdo chodí na Lidé.cz. Hlavně zjistíte, že tam chodí i desetileté děti.

Dívky absolvovaly dohromady 21 schůzek, takže každá dívka sedm?

Třeba i dvě holky se potkaly s tímtéž mužem, který je obě oslovil. Jedna ze schůzek byla hodně dramatická, protože muž objevil

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Autor: Hana Langrová