Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Seriál Terapie sdílením ukazuje realitu současných vztahů. Poznáte se také?

Nový seriál MALL.TV Terapie sdílením.
30. října 2020 | 10:36

Hlavní roli v novém seriálu Terapie sdílením hrají esemesky. Osm zpráv, osm epizod a osm příběhů. Příběhů, které inspirovali reální odesilatelé a příjemci krátkých vzkazů, jež jsou na první pohled zdánlivě úsměvné a prosté, ve skutečnosti ale vypovídají mnohem víc. Svou autentičností reflektují realitu současných vztahů, které se z velké části odehrávají na displejích našich telefonů.

Seriál Terapie sdílením inspiroval stejnojmenný projekt s esemeskami, jehož spoluautorkou je Ester Geislerová. Vedle úspěchu na Instagramu vznikly kniha, audiokniha a nyní i osmidílný seriál.

Důvodem takového ne úplně standardního a v mnoha ohledech náročnějšího zpracování byla snaha o tematickou různorodost a generační přesah. „Když mě Ester ohledně spolupráce oslovovala, byla jsem zdrženlivá. Popravdě mě překvapovaly víc reakce na esemesky než zprávy samotné. Chtěla jsem tohle vymezování se obrátit a poukázat na to, že všichni jsme součástí hloupé komunikace na chytrých telefonech, a to je podstatou Terapie sdílením: sdílená zkušenost, se kterou se každý může identifikovat,“ říká Johana Ožvold, která je nejen režisérkou dvou dílů, ale také supervizorkou celého seriálu.

„V tomhle ohledu pro mě byla důležitá vyváženost, nechtěla jsem vyvolat dojem, že špatní kluci posílají hodným holkám příšerné zprávy, nebo se omezit na jednu věkovou skupinu. Jsou to každodenní situace, které se týkají nás všech a vedou k zamyšlení se nad tím, jak se chováme a co a proč píšeme,“ dodává.

Osm textových zpráv, které byly odeslány v reálném životě, a osm příběhů, které odrážejí realitu současných vztahů – se zkušeností někdy hloupé komunikace na chytrých telefonech se můžeme identifikovat všichni. Každá epizoda tvoří jeden samostatný uzavřený příběh a má jiné herecké obsazení, lokaci a často i režiséra nebo režisérku. Těch se při natáčení vystřídalo celkem pět: vedle Johany Ožvold i Tomáš Pavlíček, Jitka Rudolfová, Jan Vejnar a Luboš Kučera. 

Podívejte se na první díl nazvaný Přidat si Alenu:

V dalších epizodách si zahráli například Jenovéfa Boková, Simona Babčáková, Ester Geislerová, Marek Daniel, Tomáš Jeřábek, Jakub Žáček nebo Zdeněk Godla. Budou následovat v týdenní periodicitě. Premiérově budou odvysílány vždy každou neděli v 18.00 a poté budou dostupné zdarma kdykoli na www.mall.tv.

Podívejte se také na Ženy.cz, kde párový terapeut Honza Vojtko odpovídá na dotazy, jak na vztahy.

Autor: REDAKCE