Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Polojasno 24°C

Gilmorky jsou zpět! Co nás Lorelai a Rory naučily o životě?

 • Video se připravuje ...
  21. října 2016 | 06:00

  Po devíti letech se na televizní stanici Netflix vrací oblíbený seriál Gilmorova děvčata a s ním samozřejmě perfekcionistka Rory a její sarkastická matka Lorelai, jenomže obě jsou o téměř deset let starší. Než se čtyř nových epizod na konci listopadu dočkáme, připomeňme si, proč jsme tento seriál tolik milovaly a co jsme se od Gilmorek naučily o životě.

 • Ani z velkých chyb se nestřílí

  Autor: cwtv

  Lorelai Gilmorová otěhotněla v šestnácti, dítě si rozhodla nechat a k tomu dokázala mít báječný život i kariéru. Pokud tohle dokáže holka v pubertě, proč byste vy neměla dokázat všechno, co si zamanete?

 • Vztahy jsou komplikované

  Autor: cwtv

  Lorelai musela randit s celou řadou mužů, než konečně s Lukem přišli na to, že nejlépe jim bude spolu. Oproti tomu její kamarádka a pracovní partnerka Sookie chodila jen s Jacksonem a okamžitě si byla jistá, že je to ten pravý. Vztahy nejsou jednoduché a nemají žádné časové omezení. To, co funguje pro kamarádku, nemusí být to pravé pro vás. A nikdo by to neměl soudit.

 • Stereotypy jsou hloupost

  Autor: cwtv

  Vybavujete si, v kolika různých scénách Lorelai a Rory jedí a kolik toho zpravidla snědí? Láska k dobrému jídlu a schopnost sníst ho opravdu mnoho není jen pro muže! Proč byste si musela dát salát, když máte chuť na hamburger?

 • Není špatné být sobecká

  Autor: cwtv

  Hodně lidem se nezamlouvalo, jak seriál skončil, a sice to, že Rory dala přednost kariéře před svatbou s Loganem. Nám se ale líbí myšlenka, že vášeň a touha plnit si vlastní sny můžou vyhrát nad emocemi. Občas je zkrátka potřeba být sobecká a myslet na své štěstí.

 • Maminky mají vždy pravdu

  Autor: cwtv

  Netvrdíme, že se Lorelai v žádné epizodě nespletla, ale její úsudek ohledně jakéhokoliv kluka, kterého jí Rory představila, byl zpravidla správný. A dost podobné to bylo i v případě její matky Emily. Ne všechny maminky mají patent na rozum a není potřeba nechat si mluvit do života, ale občas není na škodu se na názor matky zeptat. Třeba když si opravdu nevíte rady.

 • Nežijete pro druhé

  Autor: cwtv

  To, co mi na postavě Lorelai přijde opravdu obdivuhodné, je její sebevědomí. Přestože je ochotná každému vždy pomoci, umí také říct ne a dát dostatečně najevo, když se jí něco nelíbí. A to i své dceři a matce.

 • Někdy to prostě nevyjde

  Autor: cwtv

  I když se snažíte zuby nehty a děláte všechno pro to, abyste uspěla, někdy to prostě nevyjde. Jedničkářka Paris, která celý svůj život zasvětila studiu, a nakonec se nemohla dostat na Harvard, je toho jasným důkazem.

Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...