Úterý 5. prosince 2023
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, sněžení -2°C

Šťastné páry nedělají žádná velká gesta, ale tyhle maličkosti

 • Místo obřího pugétu stačí pár drobností
  6. ledna 2016 | 06:00

  Zasnoubení uprostřed opuštěného ostrova, romantická večeře k výročí s kapelou, která hraje "naši písničku", ohromné pugéty květin do práce... Tak přesně to většina šťastných párů moc nepraktikuje. Jsou to jiné a daleko obyčejnější věci, které upevňují jejich lásku a vztah. Stojí podstatně méně a dají se dělat každý den. Které to jsou?

 • Chodí spolu ven

  Petra byla ochotna cestovat
  Autor: Shutterstock.com
  Je to třeba procházka se psem, kterou může odbýt jeden, ale jdou oba a nakonec zůstanou venku celé odpoledne. Nebo večeře, pivo – prostě si jen někam večer vyrazí, když jsou děti u babičky. Nemusí to být nutně romantické rande, jen čas strávený spolu a bez dětí.

 • Chodí spolu do postele

  Podle toho jak blízko k sobě ležíte, zda se tulíte nebo se k sobě obracíte zády, je dá posoudit, jaký máte vztah
  Autor: shutterstock
  A nejen za účelem sexu, i když podle výzkumů tento zvyk sexuálnímu životu sezdaných párů výrazně prospívá. Někdy si jdou spolu jen číst nebo povídat, prostě sdílejí intimní prostor jeden vedle druhého.

 • Vypínají telefony

  Sex
  Autor: shutterstock
  Nebo alespoň jejich zvonění. Protože většina z nás má tendenci po pípnutí zprávy prostě zjistit, kdo a co psal. Nemluvě o tom, že v poslední době lidé během debaty klidně na svých smartphonech kontrolují e-maily, počasí, nové zprávy a tak dále a tak dále. Ti, kteří telefon vypnou, dají na vědomí druhému, že on je pro ně momentálně ten nejdůležitější. Alespoň na pár hodin.

 • Objímají se

  ...
  Autor: Shutterstock.com
  Jedno vřelé objetí nebo polibek na tvář řeknou leckdy víc než hromada slov. Celý den vás může hřát myšlenka, že váš protějšek je s vámi rád, a vy se tak můžete podstatně více těšit na to, až ho na konci pracovního dne uvidíte.
 • Dají ostatním najevo, že mají druhého rádi

  Povídat si o designu a pořídit si nějaký pěkný kousek, to můžete až do neděle
  Autor: shutterstock
  Stačí se na veřejnosti svého partnera jen zlehka dotknout. Vzít ho za ruku, zavěsit se do něj. Dát nahlas najevo radost z jeho úspěchu nebo ukázat okolí, že si ho vážíte. Zvláště muže tohle velice těší.
 • Zajímají se o druhého

  ...
  Autor: Shutterstock
  Nemusí mít nutně stejné zájmy, stačí jen zájem o druhého. Pochopitelně ne každý den mají oba náladu na svěřování se nebo vypravování. Ale celkově mají šťastní lidé přehled o tom, co prožívá ten druhý. V práci, na poště, v posilovně. Kdekoliv.
 • Smějí se spolu

  Nejen psychickému, ale i fyzickému zdraví prospěje trocha legrace a objetí.
  Autor: Shutterstock.com
  A v neposlední řadě se dokážou zasmát. A to nejen tomu, co je vtipné. Tyto všechny drobnosti dokážou upevnit vztah mnohem více, než by člověk předpokládal.

Autor: is
Klíčová slova:  láska a vztahy, rodina, partneři, manželství
Diskuse ke článku
.