Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 19°C

Pět překážek, které vám brání začít nový vztah. Vyhněte se jim!

 • Které překážky vám brání najít opravdovou lásku?
  12. srpna 2015 | 06:00

  Máte za sebou rozchod a přemýšlíte, proč se ve vašem životě neobjevil někdo nový? Nebo se objevil a hned zase zmizel? Co ho odradilo? Možná i vy děláte chyby, které vám brání začít nový smysluplný vztah. Zjistěte, které to jsou.

 • Sebelítost

  K anorexii může vést i malé sebevědomí, často zbytečně...
  Autor: Profimedia.cz
  Také jste si všimla toho, že když jste zamilovaná a v pohodě, motá se okolo vás daleko více zájemců, než když jste smutná a zrovna byste to potřebovala? Bolestínství a sebelítost totiž fungují jako spolehlivý repelent. Období, které přichází po rozchodu, rozhodně není jednoduché. V tom máte pravdu. Máte určitě i právo stěžovat si přátelům, brečet nebo ztratit veškerou chuť něco dělat. Po nějakém čase by bylo ovšem fajn začít dělat také něco, co vás baví a co vám přináší radost. Nejde jen o to, že se sama budete cítit lépe. Ale až půjdete na první rande, bude rozhodně lepší téma k hovoru to, že běháte, než to, jaký byl ten váš bývalý partner despota.
 • Snaha o pomstu

  ...
  Autor: Profimedia.cz
  Najít si nového partnera a tomu starému ukázat, jak jste v pohodě a jakou udělal chybu – to je jedna z nejčastějších motivací, proč začít po rozchodu brzy randit. Opravdu si myslíte, že záhy narazíte na elegantního štramáka, který ve vašem bývalém vzbudí žárlivost, že udělá všechno pro to, aby vás dostal zpátky? Tento scénář opravdu funguje málokdy. Většinou se přilepíte na prvního podobného zoufalce, a pokud vás náhodou váš bývalý uvidí ruku v ruce, váš zoufalý pohled jeho směrem v něm vzbudí spíše pocity trapnosti a lítost.

 • Pocit selhání

  Jestliže chcete zapomenout na letní lásku, zkuste se zbavit všech kontaktů.
  Autor: Shutterstock.com
  Lidé se rozcházejí a scházejí. Každý z nás opouští a také je opouštěn. To, že někdo právě teď opustil vás, neznamená, že jste pro partnerský život nepoužitelní a navždy ztracení. Ne – jen jste si prostě nerozuměli zrovna s tímhle týpkem. Vaše soužití narazilo na překážky, které nešlo překonat. Existuje ale spousta jiných partnerů, kteří vás možná právě pro tyto věci budou obdivovat a milovat. Fakt.

 • Berete to příliš vážně

  muž, žena, rande
  Autor: Shutterstock
  Rozhodla jste se, že už nikdy nenaletíte nějakému floutkovi. Když rande, tak jedině s tím pravým. Tenhle se vám líbí, ale zdá se, že má příliš těsný vztah s matkou. Tenhle je taky fajn, ale zase bydlí daleko. Tenhle vypadá slušně, tak proč nikoho nemá? Pokud hodláte už od začátku spekulovat nad tím, co je na tom druhém špatně, věřte, že vždycky něco najdete. Na druhou stranu – kdo říká, že po prvním rande si ho hned musíte brát? Vyjděte si jen tak a zjistíte třeba, že se s matkou baví úplně normálně. A když se vám vaše obavy potvrdí, máte alespoň o zkušenost víc.

 • Závazky

  Už od dětství by měl táta svoji dceru učit, že ona je ta nejlepší ženská pod sluncem. (vyjma její mámy)
  Autor: Shutterstock.com
  Závazky – takové neutrální slovo pro tak komplikovanou věc, jakou jsou vaši potomci z předchozích vztahů. Ano, je důležité, aby si nový partner s nimi rozuměl. Ale není potřeba to testovat od začátku a intenzivně. Je dobré se o nich zmínit včas. Ale není nutné, aby je váš nový přítel hned miloval. Dejte mu čas nejdřív poznat vás. Děti mohou dostat svou příležitost až ve chvíli, kdy si uvědomíte, že s tímto mužem vidíte možnost společné budoucnosti. A on s vámi také, pochopitelně.

Autor: is
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...