Úterý 26. září 2023
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Polojasno 22°C

Jak ztratit přítele za 10 dní aneb co muže na začátku vztahu spolehlivě odradí

 • I když je muž zamilovaný, pár věcí ho na začátku vztahu vždy odradí.
  7. srpna 2015 | 06:00

  Konečně se to stalo! Byla jste na skvělém rande a on má taky zájem! Nový vztah na obzoru! Jste nadšená, nejraději byste to vytroubila do celého světa a byla se svým objevem dvacet čtyři hodin denně. Euforie je pochopitelná, přesto bychom doporučily trochu ubrat plyn. Příliš horlivosti dokáže muže spolehlivě odradit. Jaké další věci muži v počátcích vztahu nesnášejí? Svěřili se, co jim skutečně vadí.

 • Když mu pořád píšete

  Autor: profimedia.cz - ilustrace

  Vidíte denně každou chvíli něco, co by ho rozesmálo, o čem jste včera mluvili, chcete mu napsat, že na něj pořád myslíte, že se na něj těšíte, že byl úžasný a tak dál? Chápeme. Ale jeho tahle představa děsí. I jedna zpráva denně je na něj až až. Zakažte si to. Pište to raději kamarádce, ona to pochopí a vy uspokojíte svou potřebu komunikovat.

 • Když ho pořád kontrolujete

  žena mobil
  Autor: Shutterstock

  Je to lákavé, mít ho pod kontrolou. Hezky od počátku vědět, jaký má režim, kdo jsou jeho přátelé a jaká mu hrozí potenciální nebezpečí v práci nebo na cestách. Jenže od začátku působíte jako stíhačka. Tak se nedivte, když se po takovém chování partner odmlčí. Navždy.

 • Když si u něj necháváte věci

  ...
  Autor: shutterstock.com
  Jednou u něj přespíte, potom podruhé a nastává zásadní dilema: nechat tam náhradní spodní prádlo a taštičku s odličovačem? Nebo alespoň "ten proklatej kartáček"? Muži mají jasno: ne. Až budeme chtít, s radostí vám to navrhneme sami, milé dámy. Nechte nám, prosím, možnost volby. Děkujeme.

 • Když se hned chcete seznámit s jeho rodinou

  Být dobrou tchyní není zase tak snadné!
  Autor: Shutterstock

  Na Facebooku hned napíšete „Ve vztahu s“ a už přemýšlíte o tom, kdy poznáte jeho sestru, tetičku a hlavně rodiče. Koupíte si nové šaty, abyste hezky zapůsobila, a neustále ho nutíte, aby rodiče pozval na oběd. Mějte trpělivost. Pokud se to má stát, seznámení s rodinou se nevyhnete. Je zbytečné na to tlačit.

 • Když chcete být pořád s ním

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Hraje s kamarády každý čtvrtek fotbal? Nabídněte mu, že budete chodit s ním a budete mu fandit. Naučte se kvůli němu soupisky všech týmů Ligy mistrů, přihlaste se do stejného fitka. Začněte chodit s jeho spolužáky na pivo. A přitom jste dosud chodila na jógu a s kamarádkami každý pátek tancovat! Co na tom, že je to partnerovi nepříjemné a začíná mít pochyby o vašem zdravém rozumu! Láska je láska, že?

 • Když esemeskujete opilá

  Autor: Shutterstock.com

  Alkohol a mobil k sobě nepatří, víme to všichni a mnohdy i z vlastní zkušenosti. Neúplné zprávy plné překlepů a citových výlevů nepotěší nikoho, a o půlnoci dvojnásob ne. „Mulujm te ikdzs to porpve tensex nebil nocmoc,“ je spolehlivou cestou k rychlému konci.

 • Když se ho pořád vyptáváte na bejvalky

  Autor: Shutterstock.com

  Kolik jich bylo? Jak vypadaly a kolik vážily? Jak dlouho s nimi byl a proč se rozešli? Opustil on je, nebo ony jeho? Uměly vařit? Ujely toho tolik na in-linech jako já? Nebo jsem lepší? O hodně lepší? Hubenější? Co chceme vlastně slyšet? Že to byly semetriky a šeredy, které opustil on? Pak zřejmě zapochybujeme o tom, jestli náš úlovek stojí za to. Že to byly krasavice, které odkoply jeho? Pak se zblázníme myšlenkami na to, co by se stalo, kdyby jedna z nich zazvonila u dveří. Nechte to plavat. Ty důležité informace se k vám časem dostanou.

 • Když pořád mluvíte o svých bývalých

  ....
  Autor: Shutterstock.com

  Máte potřebu mu povykládat, jaké jste dosud poznala bídáky a proč je on nejlepší? Jaké byly vaše minulé chyby a jak jste se z nich poučila? Počítejte s tím, že v ideálním případě to přesune hned do myšlenkového koše. V tom horším mu dáte příčinu k žárlení na věci, které se třeba ani nestaly.

   

  .
  Autor: Shutterstock
  Mocinky mocinky tě chci. (Muž se otřese.) Plsky, podáš mi sůl? (Muž si uhladí chlupy, které se vztyčily odporem.) Milášku, co říkáš na tohle tričenko? (Vaše špulící se rtíky ho donutí otočit se a odejít z místnosti.) Je jen málo situací, kdy to ustojí. Tak si to šetřete. 
 • Když šišláte a mluvíte zdrobněle

  ..
  Autor: shutterstock
  Tak s tímhle opatrně. Zmínka o dětech, pozvánka na společný nákup do Ikea – a muž má pocit, jako by se kolem něj stahovala smyčka nesvobody ještě dřív, než stačil říct „borůvkový koláč“. Radši mu dejte prostor, svobodu, obdiv a respekt. To jsou rozhodně lepší investice do budoucnosti vztahu než všechny dosud jmenované aktivity.

Autor: is
Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...