7 důvodů, proč po čtyřicítce nechceme chlapy | Pro ženy | Blesk.cz

7 důvodů, proč po čtyřicítce nechceme chlapy

 • Proč dáváme po čtyřicítce tak často přednost nezávaznému vztahu?
  2. února 2015 | 06:00

  Láska, manželství a děti jsou alfou a omegou života většiny žen. Ale od určitého věku se naše priority mění. Čím dál více zralých žen chce všechno, jen ne mít doma partnera. Nic proti milencům, ale aby se k nim někdo nastěhoval? Tak to ne. Proč? 

 • Nebudete mít doma binec

  Úklid

  Kdo má pořád splachovat vousy z umyvadla, drhnout počůrané prkénko, sbírat po bytě ponožky, noviny, hrnečky od kafe a já nevím, co všechno. Muži z principu nejsou moc pořádní (tedy většinou), klidně vám na koutek s nastylizovanou svíčkou, potpourri a soškou Buddhy hodí fotbalový míč, a je jim to srdečně jedno. Bez chlapa máte byt pořád jako ze škatulky – a hlavně podle svého.

 • Nikdo po vás nechce, abyste vyvářela

  Také ještě věříte některým kuchyňským mýtům?

  K večeři si vystačíte s dvěma lístky salátu, v nejhorším s čínskou polévkou z pytlíku, a rozhodně se nemusíte patlat s knedlíky, svíčkovou a dortem jako zákuskem, které do sebe miláček nahází během utkání Chelsea a Arsenalu. Samozřejmě u toho s plnou pusou řve gól a vůbec mu nedochází, že jste u plotny strávila dlouhé dvě hodiny. Ti osvícení vám alespoň řeknou dík, ale není jich moc.

 • Nemusíte mluvit, když nechcete

  žena, zmrzlina, postel

  Můžete si mít mizernou náladu, jak chcete, a nikdo se vás dokola neptá: Co ti je? Stejně tak nemusíte vymýšlet odpověď tak, abyste ho nenaštvala a zároveň uklidnila. Prostě je vám bídně a se zmrzlinou v ruce čekáte, až to přejde. A ono to vždycky přejde.

 • Koupelna je jen vaše

  Dívku zabil iPad, který si vzala do vany.

  Každý milimetr můžete využít pro svoje voňavky, krémíčky, líčidla, odličovadla, depilátory, peelingy a já nevím, co ještě. Nemusíte půlku strkat do krabice, abyste udělala místo pro jeho věčně špinavý holicí strojek a divně páchnoucí vodu po holení. Koupelna je prostě jen vaše království.

 • Nemusíte obhajovat každou další kabelku

  Kabelkou jako dárkem určitě nezklamete. Žádná žena jich nemá nikdy dost.

  Nemusíte pořád dokola vykládat, že tuhle kabelku už máte deset let, nebo vysvětlovat, proč jste nutně potřebovala další. To platí i pro boty, šaty, sukně, halenky, svíčky a cokoli, co vám dělá radost. Neschováváte ve skříni nové triko, abyste ho po půlroce vytáhla a tvrdila, že je staré a stálo jen stovku (co na tom, že jste za něj dala skoro tisícovku). Prostě žádné tancování v minovém poli.

 • Spíte v natáčkách

  Drolící se rtěnka? Špatný odstín make-upu? I tomu se dá vyhnout.

  Nemusíte se zamykat v koupelně s pleťovou maskou na obličeji, aby vás tak nikdo neviděl. V klidu jdete spát v natáčkách, neoholená, ve vytahaném pyžamu a pletených ponožkách a nemusíte předstírat, že jste krásná i nenalíčená. Navíc se neděsíte, že budete mít po ránu pomačkaný obličej, rozcuchané vlasy a oslintaný polštář.

 • Chlapů máte, kolik chcete

  Okouzlil mě natolik, že jsem se chtěla rozvést.

  No a když vám je smutno nebo potřebujete opravit kapající kohoutek, prostě zajdete do baru nebo zavoláte kamarádovi. Necháte se pozvat na drink, trochu rozmazlit a ráno za ním s úlevou zamknete dveře.

Autor: maj/kok
Diskuse ke článku
.