Dívčí obdoba mistrovství sice nemá takovou historii a tradici, jako mužský mundial, postupně si ale také získává své renomé. První šampionát se uskutečnil v roce 1991 a od té doby popularita a jeho prestiž mnohonásobně vzrostla. Dosud poslední šampionát, který se hrál ve Francii, vyhrály fotbalistky USA po finálovém vítězství nad Nizozemkami. V minulosti titul slavily také reprezentace Německa, Japonska a Norska.
Hlavním adeptem na letošní triumf jsou tak opět Američanky, které nejen že jsou obhájkyněmi titulu, ale zároveň jsou nejúspěšnějším reprezentačním týmem ženských šampionátů – titul totiž slavily už čtyřikrát. Fotbalistky ze zámoří tak ovládly celou polovinu všech turnajů. Ženský fotbal se ve Spojených státech těší vysoké popularitě, dlouho tam byl upřednostňován i před mužskou verzí. Zlato tedy bude pro USA opět jediným cílem, cokoliv jiného je pro ně neúspěch.
Rozhodně však nepůjde o předem rozhodnutou věc, zejména v Evropě má fotbal žen rovněž stoupající úroveň. Na zlato pomýšlejí například Němky nebo Nizozemky, vysoké ambice mají poslední evropské šampionky z Anglie a podceňovat nelze ani fotbalistky Švédska. Zapomínat nesmíme rovněž na Japonky, které už v minulosti několikrát ukázaly, že se s nimi musí počítat. Čeká nás tak ohromně zajímavé mistrovství! Kdo bude 20. srpna slavit titul mistryň světa? Na to si můžete vsadit s bonusem u Fortuny.
Letošní šampionát je zároveň spojen s velkým mediálním i společenským zájmem. Turnaj nabídne svým divákům zřejmě nejvyšší počet televizních vysílatelů v historii, k vidění bude každý hrací den i na obrazovkách českých stanic! Pořadatelé zároveň očekávají rekordní návštěvnost na stadionech, do Austrálie a na Nový Zéland se kvůli tomu chystají desetitisíce fanoušků z celého světa. Mnozí proto předpovídají, že akce bude další přelomovou událostí v historii ženského sportu.
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.