Nejdřív něco o nás
Jsme Nikol, Bára a Nella. Kytky jsou pro nás nejen pěstitelským potěšením, ale i vizuálním a uměleckým zážitkem. Propojujeme je s naší láskou i profesí - designem a fotografií. Většinu našich kytek neprodáváme v plastu, ale v terakotových květináčích s patinou, na kterých čas vytvořil originální obrazce a struktury a v keramických květináčích v přírodních barvách. Baví nás na nich využití starých věcí, místo vyrábění stále nových.
Snažíme se, aby si v naší nabídce kytek našel každý to své. Sháníme vzácné rarity jako jsou panášované Monstery a Syngonia, sametové Philodendrony, ale i vděčné klasiky. Vybrat si můžete na našem novém e-shopu www.reknikdetykytkyjsou.cz.
Tip na Valentýna Hoya Kerrii
Nově se zabýváme i netradičními instalacemi na svatby, vyzdobení kaváren, restaurací, showroomů a dalších eventů.
10 tipů na kytky v zimě
Že rostliny shodí pár listů a nevyhazují jeden nový list za druhým, je normální proces, ze kterého není třeba dělat vědu. K tomu, aby vydržely do jara ve zdravé formě, pomůžou následující tipy.
- Přesuňte je všechny na nejsvětlejší místa v bytě. Temný kout rostlina sice hezky oživí, ale ne na dlouho. Světlo je pro ně klíčové a jeho nedostatek je jedním z nejčastějších problémů smutných pokojovek.
- Omezte zálivku. Tak jako my nepotřebujeme tolik vody v zimě, stejně to mají i květiny. Půda pomaleji prosychá a vyžaduje méně vody. Pokud nějaké druhy zimujete v chladném prostředí s vodou ještě uberte.
- Dávejte pozor na průvan, kytky ho nemají rády. A kdo ho přímo nesnáší jsou Fíkusy.
- Zároveň je ale potřeba větraného prostředí. Vzhledem k bodu 3 je to správně vychytat trochu kumšt. Vzduch je ale důležitý, aby vám v květináči nevznikaly plísně, k tomu pomůže také provzdušňování. V přírodě se o to postarají žížaly a další hmyz, v domácím prostředí poslouží třeba čínská hůlka. Pravidelným provzdušňováním je substrát prodyšný a netvoří se v něm vzduchové bubliny, kvůli nim se pak při zalévání nedostane voda rovnoměrně do celého květináče a nějaké kořínky jsou tak na suchu. Při manipulaci s hůlkou buďte nežní a dejte velký pozor na kořeny, abyste je nepoškodili.
- Nehnojte. To si nechte až na vegetační období (březen - září). Čím ale můžete kytkám přilepšit celoročně, je přírodní produkt lignohumát. Díky němu jsou kytky odolnější proti škůdcům a zlepšuje se jejich zdravotní stav.
- Dávejte si pozor na topení. Pokud máte vlhkomilnou rostlinu blízko topení, tak ji do podmisky alespoň přidejte kamínky s vodou, která se bude odpařovat. Případně použijte zvlhčovač vzduchu. Kytka, která nám vydržela i nad topením byl třeba Svícník.
- Přesazování si nechte až na jaro, pokud je to možné.
- Kaktusy a sukulenty přemístěte do chladnější místnosti, kde se netopí.
- Množení rostlin si také nechte až na jaro. Dáte jim tak větší šanci zakořenit.
- Zalévejte vodou pokojové teploty, studená voda může být šok.
Dárek od Řekni, kde ty kytky jsou
Pro čtenáře máme slevu 10 %. Při nákupu stačí zadat kód: kytkajekamos
Nabízíme dopravu po Praze přímo od nás, od 1000 Kč zdarma, jinak rozvážíme po Praze za stovku.
Vybírejte na www.reknikdetykytkyjsou.cz.
Zůstaňte s námi ve spojení
Budeme moc rády, když si nás přidáte na Instagram. Sdílíme spousty krásných fotek ze skleníku, novinek z e-shopu i dalších tipů na pěstování. Najdete nás pod názvem reknikdetykytkyjsou.