Pondělí 22. července 2024
Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor
Polojasno 30°C

Živě: Tisková konference ke Světovému dni ledvin

Den ledvin
2. března 2023 | 06:00

Dnes se v Dialyzačním středisku Bulovka v Praze koná tisková konference ke Světovému dni ledvin. Po covidové pauze se opět všechna dialyzační střediska B. Braun otvírají veřejnosti. Letos je konference zaměřena na ledviny a cukrovku. K tomuto tématu přijali pozvání přední odborníci z řad lékařů a preventivní akci podpoří Jiří Tkadlčík, český strongman a mistr světa, který je diabetik a jehož dcera trpí onemocněním ledvin.

Tisková konference bude zahájena v 10.00:

Hosté:

Prof. Martin Prázný, předseda České diabetologické společnosti, vedoucí lékař Diabetologického centra VFN v Praze: Jak souvisí cukrovka s onemocněním ledvin? Jaké procento diabetiků má nebo bude mít problémy s ledvinami? Kolik cukrovkářů bude v Česku v roce 2030?

Prof. Vladimír Tesař, přednosta Nefrologické kliniky VFN v Praze: Dá se onemocnění ledvin u cukrovkářů zabránit? Jaké jsou formy léčby a kolika lidí se ledvinové onemocnění týká?

Prof. Ondřej Viklický, předseda České nefrologické společnosti, přednosta Transplantcentra IKEM: Jaký bude vývoj v transplantacích v roce 2023 i v delším horizontu? Co plánuje Česká nefrologická společnost pod novým vedením?

MUDr. Vladimír Vojanec, vedoucí lékař Dialyzačního střediska B. Braun Avitum na Bulovce: Otevíráme naše pracoviště široké veřejnosti. Dne 9. března 2023 může přijít na preventivní vyšetření ledvin kdokoli a bez objednání. Jak a kde bude vyšetření probíhat a kdo by zejména měl svým ledvinám věnovat pozornost?

VIP: Jiří Tkadlčík, český strongman, mistr světa, diabetik: Pokud už nějaké chronické onemocnění máte, stejně jako já, berte prevenci fakt vážně.

Autor: ČTK
Video se připravuje ...