Trápí vás bolest v krku? Víme, jak na ni vyzrát bez doktora | Pro ženy | Blesk.cz

Trápí vás bolest v krku? Víme, jak na ni vyzrát bez doktora

 • Bolest v krku může pěkně znepříjemnit život.
  17. února 2014 | 06:00

  Znáte ten štiplavý pocit v krku při každém polknutí? Ano je to tak, je to první příznak bolesti v krku, která může být dokonce tak velká, že vás doslova ochromí. Pokud se jinak cítíte dobře, není potřeba hned běžet do lékárny, pomoc totiž můžete najít v domácích zásobách.

 • Solné kloktadlo


  sůl
  Bolest v krku je způsobena otokem, který mají na svědomí viry, pomoci vám s ním může obyčejná kuchyňská sůl. Několikrát denně si připravte kloktadlo ze sklenky teplé vody a lžičky soli. Pokud se vám ze slané chuti zvedá žaludek, můžete přidat lžičku medu a důkladně rozmíchejte. Kloktejte tak dlouho, dokud celý obsah sklenky nezmizí, ale nezapomeňte, že solné kloktadlo musíte pokaždé vyplivnout.
 • Pitný režim


  čaj
  Říkáte si, jak by vám mohl čaj nebo obyčejná voda pomoci od bolesti v krku? Jednoduše bakterie a viry spláchnou. Je jen na vás, jestli vám bude příjemnější horký čaj, ředěná ovocná šťáva nebo naopak studená voda, důležité je, pít co nejčastěji to jde.
 • Marshmallows


  marshmallow
  Nesmějte se, bonbony marshmallows opravdu dokáží léčit. Jedná se o léčebnou verzi oblíbených cukrovinek, která se vyrábí z proskurníku lékařského, který dokáže zklidnit oteklý krk. Neseženete-li tuto verzi, není důvod, proč nevyzkoušet tu, která je k dostání v obyčejném supermarketu.
 • Cibulový sirup


  cibule
  Osvědčený recept našich babiček, jak se s bolestí krku poprat, funguje i dnes. Jedná se o cibulový sirup s medem, který se užívá během celého dne po malých lžičkách. Doma si jej připravíte jednoduše z cibule nakrájené na kolečka, kterou dejte do vyšší sklenice a zalijte medem. Uzavřete sklenici víčkem a nechte 24 hodin odpočinout, aby cibule mohla pustit šťávu.
 • Bonbony proti kašli


  Hřebíček
  Říkáte si, že bonbony proti kašli jsou jen reklamním trikem? Naopak, právě ony vám mohou od bolesti pomoci. Jejich cucáním zvýšíte tvorbu slin, které pak splachují bakterie a viry za sliznice, pokud navíc obsahují antibakteriální a bylinné složky, jako je například šalvěj, můžete se spolehnout na to, že vám od bolesti uleví. Stejně tak jako bonbony, vám může pomoct i hřebíček, který má v kuchyni každá hospodyňka. Toto koření totiž funguje jako antiseptikum a analgetikum, které dokáže zastavit množení bakterií v krku. Stačí si dát do pusy jeden nebo dva hřebíčky a cucat a cucat.

Diskuse ke článku
.