Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 19°C

Jak vám postel z masivu prodlouží život

25. dubna 2024 | 00:00
Prezentace klienta |

Zdraví máme jen jedno. A věděli jste, že kvalitní spánek ho z velké části ovlivňuje? Co hraje při vybavení ložnice roli, je matrace, rošt, polštář a postel. Jak je správně vybrat poradíme v následujících odstavcích.

Matrace je základem všeho

Až 70 % kvality spánku ovlivňuje matrace. U dospělých nutně neplatí, že čím tvrdší matrace, tím lepší. Mnohdy je to naopak. Pokud se chcete řídit nějakým pravidlem, řidte se spánkovou polohou. Spíte nejčastěji na boku? Pak potřebuje matraci, která vám ustoupí v oblasti boků a ramen. Při poloze na zádech je vhodná tvrdá matrace dodávající páteři dostatečnou oporu. V případě, že spíte na břiše, je dobré spát na matraci se střední tuhostí.

Rošt – nejlepší parťák matrace

Rošt je nejlepší nakupovat zároveň s matrací. Když je dobře vybraný, podporuje vlastnosti matrace. Zároveň čím lepší rošt, tím větší je prodyšnost matrace. Pakliže matrace nedýchá, může totiž plesnivět. Nejlepším poměrem ceny ku výkonu je lamelový rošt.

Polštář pomůže krční páteři

U polštáře se zaměřte na jeho výšku a materiál. Výška se opět liší podle spánkové polohy. Nejvyšší polštář potřebují spáči na boku. Nižší ti, co spí na zádech. U těch, kteří spí na břiše, je výběr polštáře složitější. Ale všeobecně se doporučuje anatomický polštář ve tvaru motýlka.

Materiál polštáře by neměl jen tak lehce slehnout. To je problém u péřových polštářů. Dnes však už existují takové, které mají peří rozdělené do kapes zabraňujících slehávání.

Královna postel

Zapomeňte na lamino a investujte do masivní postele, která vydrží léta. Při jejím výběru se zaměřte na spoje. Chcete postel se spoji kov na kov, ty zajistí stabilitu postele. I přesto, že dřevo bude stále pracovat, nebude postel díky těmto spojům vrzat. Vrzání a otřesy postele vám s takovou postelí nebudou kazit spaní.

Nejčastější jsou dubové nebo bukové postel. Základní rozdíl mezi nimi je výraznost vzorku. Buk oproti dubu ho nemá tak výrazný a lehce zapadne do interiéru. Naopak dub je v ložnici velmi nápadný.