Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Den IZS v Centru Černý Most: Zabaví se celá rodina!

3. září 2020 | 00:00
Prezentace klienta |

Hasiči, policisté i záchranáři – zkrátka všichni ti, kteří dennodenně dohlížejí na naše bezpečí a jsou připraveni zasáhnout, kdykoliv si to situace žádá. Poznejte jejich práci na vlastní kůži v sobotu 5. září akci Den IZS v Centru Černý Most.

Celodenní program pro malé i velké

Víte, kdy jsou do akce povolání příslušníci Vodní a potápěčské záchranné služby a jak vypadá jejich pracovní den? Co všechno musí na povel zvládnout záchranářský pes? Za kolik vteřin zrychlí z 0 na 100 nejmodernější vůz BMW 745e, ve kterém dopravní policisté hlídají bezpečnost na našich dálnicích? Jakou výbavu musí mít sanitka určená pro výjezdy k zásahům ohrožujícím zdraví člověka a za jakým účelem má Policie ČR ve své výbavě terénní čtyřkolky?

To vše a mnohem více se dozvíte v sobotu 5. září od 10 do 18 hodin v Centru Černý Most.

Autor: Centrum Černý most

Těžká technika i dynamické ukázky zásahů

Program s akčními ukázkami práce specialistů se bude odehrávat na čerstvém vzduchu v okolí Centra. Řadu činností bude moct vyzkoušet i na vlastní kůži: lékaři z Českého červeného kříže připomenou zásady první pomoci a předvedou maskování zranění, Svaz záchranných brigád kynologů provede cvičené psy náročnou překážkovou dráhou a experti z Vodní a potápěčské záchranné služby dokonce nabídnou možnost vyzkoušet si potápění s dýchacím přístrojem v nafukovacím bazénu o průměru 4 metry.

Autor: Centrum Černý most

Čtyřkolky, vězeňský autobus i motorový člun!

Netradičním zážitkem bude prezentace mobilní cely pro předběžné zadržení pachatelů a ukázka vězeňského autobusu a dodávky Vězeňské služby České republiky, ve kterých jsou přepravovány stíhané osoby a trestanci. Historické i nejmodernější kusy techniky představí Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky. Konkrétně policisté se pochlubí několika motorkami, čtyřkolkou, hybridním vozem BMW 745e a motorovým člunem, který slouží k zásahům na vodě.

Celý tým IZS se na vás těší v sobotu 5. září od 10.00 před západním vstupem do Centra Černý Most. Akce se bude konat za každého počasí.

Autor: Centrum Černý most