Dolní Morava otevře nejdelší bobovou dráhu v Česku | Pro ženy | Blesk.cz

Dolní Morava otevře nejdelší bobovou dráhu v Česku

6. května 2019 | 00:00
Prezentace klienta |

Přestože si návštěvníci tradičně spojují hory se zimou a sněhem, také letní sezóna má na Dolní Moravě dlouhodobě co nabídnout. Po vydařené zimní sezóně přesáhne objem letošních investic do letních horských aktivit 200 milionů korun. Hosté horského resortu Dolní Morava se tak dočkají zajímavých novinek, ale také atrakcí, které do regionu průběžně lákají množství turistů.

Dolní Morava se zaměřuje převážně na rodiny s dětmi, aktivní páry, jednodenní výletníky z České republiky i Polska a také na hosty ubytované v hotelích a chatách v této oblasti.

Nejzajímavější letošní novinkou, která si vyžádala největší podíl z investic, je otevření Mamutí horské dráhy. „Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. Bude to neskutečná jízda,“ uvedl Tomáš Drápal, manažer střediska. Návštěvníci se mohou těšit na jízdu ve vysokém i nízkém lesním porostu a na otevřených pláních v rychlosti kolem 40 kilometrů v hodině. Dráhu zabezpečuje speciální antikolizní systém. Mamutí horská dráha doplňuje dvě další velká lákadla Dolní Moravy - Stezku v oblacích tyčící se do výšky 55 metrů a Obřího mamuta, který dětem ve dvou patrech nabízí zábavu i vzdělání. Obří mamut, který byl zapsán také dvakrát do České knihy rekordů, měří 13 metrů, dosahuje výšky jako třípodlažní budova a v jeho chobotu se skrývá 24 metrů dlouhá skluzavka vedoucí do Mamutíkova vodního a Lesního zážitkového parku.


Téma mamutů na Dolní Moravě dominuje. Horský resort se zaměřuje na líčení místní historie přes zajímavé atrakce a hry. Také díky tomuto konceptu se letos na jaře otevírá Stamichmanova štola. Návštěvníci díky zážitkové hře a příběhu objeví 450 metrů podzemí a zjistí více o hornickém řemesle. Novinkou je také Lanáček - součást Lesního zážitkového parku, kde budou moct již malé děti od 4 let zkoumat bezpečné lanové překážky, tunely, skluzavky, chodníky i dřevěné chýše. „Součástí bude též komfortní zázemí v podobě příjemného posezení, občerstvení a toalet pro návštěvníky dětských parků, doplnil Tomáš Drápal“.

Zatím co si děti hrají ve spodní části horského resortu v propojených parcích či při souvisejících animacích, ti starší si mohou užít výhledů a aktivit v horní části Dolní Moravy. Loňskou novinkou je panoramatická restaurace Skalka s výhledem na horské hřebeny i Stezku v oblacích. Letošní novinkou v této oblasti je zmodernizovaná půjčovna koloběžek na horní stanici lanové dráhy Sněžník. Půjčovna doplňuje celou řadu aktivit, které mohou návštěvníci vyzkoušet. Kromě cykloturistiky a horské turistiky jsou k dispozici také šlapací káry, disc golf, zážitky v adrenalin parku či bag jump.