Odborník radí: Jak na nákup matrace | Pro ženy | Blesk.cz

Odborník radí: Jak na nákup matrace

2. března 2015 | 00:00
Prezentace klienta |

Vaše stará matrace dosloužila. Je čas poohlédnout se po nové. To se dobře řekne, ale hůř dělá. Je řada obchodů, které se předhánějí v nabídce klasických matrací nebo taky zdravotních a ortopedických matrací. Všichni vychvalují své zboží a vy běháte, leháte si do různých postelí a zkoušíte tvrdost matrací, uvažujete nad barvou potahu. Ale o tom to přece není, na nákup matrace se musí chytře.

Je faktem, že matrace je součástí každé postele a je to součást opravdu denní potřeby. Ani v té nejlepší posteli z masivního dřeva se pohodlně nevyspíte, pokud do ní dáte nekvalitní matraci. My jsme se poradili s odborníkem na slovo vzatým, s Ing. Vladimírem Kubešem, jehož firma se zabývá výrobou matrací již řadu let. „Stejně tak jako v jiných oblastech, tak i v oblasti matrací jde vývoj rychle dopředu. Už dávno nespíme na slamnících jako naši prarodiče, odzvonilo i pérovým matracím, na kterých uléhali naši rodiče. Trendem poslední doby jsou různé pěny,“ říká Kubeš a pokračuje: „Při výběru matrace je dobré zaměřit svou pozornost dvěma směry. Za prvé se soustředit na výběr jádra matrace, za druhé na kvalitu potahu. Pro nákup matrace platí více než kde jinde, že co stojí nic, to je také nic a ceně odpovídá i kvalita. Pokud si ale vyberete správně, není možné, abyste se dobře nevyspali.“

Mezi kvalitní matrace je možné zařadit výrobky českého značkového nábytku MONTERO. Ve své nabídce mají široký výběr matrací, které splňují všechny zdravotní i hygienické normy. Jádra matrací zde vyrábějí z nejlepších známých materiálů, které lze na výrobu použít. Jedná se o matrace z kvalitních paměťových visco pěn, studených pěn, bio „protiroztočových“ pěn, latexových materiálů, kokosových desek, kvalitních mikrotaštičkových pružinových jader. Samozřejmostí jsou vícestupňové zónování, ventilační průduchy a anatomické podložky. Jejich kombinací pak vzniká ve výrobě 28 základních druhů kvalitních matracových jader, které uspokojí každého zákazníka.

Autor: Montero

Potahy matrací jsou vyráběny z prvotřídních materiálů, které se od sebe odlišují jednak gramáží použitého materiálu, jednak svými specifickými vlastnostmi, zejména pak těmi antialergickými. Všechny potahy jsou samozřejmě snímatelné, aby se daly vyprat, navíc je možné opatřit potah tzv. 3D mřížkou pro lepší odvětrání matrace.

Firma MONTERO dodává ke svým matracím také speciální služby. Kromě firemních kamenných obchodů, kde si můžete matrace vyzkoušet, je to také odborné poradenství. Samozřejmostí je doprava zdarma přímo z výroby, po celé ČR a SR vlastními firemními vozy, vynošení zdarma taktéž vlastními kvalifikovanými pracovníky a likvidace staré matrace – jak jinak než zdarma.

A jakou radu jsme dostali od Ing. Vladimíra Kubeše nakonec? „Při nákupu matrací nesmíte zapomenout ani na kvalitní, nejlépe speciální překližkové rošty, které jsou nedílnou součástí pevné, pohodlné a nevrzající postele. Vhodný kvalitní a pevný rošt umocní ortopedické vlastnosti matrace, a spánek je tak ještě komfortnější,“ uzavírá Ing. Vladimír Kubeš.