Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Prague wine festival poprvé startuje v Praze!

Fotografie
13. září 2010 | 18:24

Všichni milovníci vína, jídla a dobré zábavy se tento víkend (17-19.9.2010) sejdou na pražském Slovanském ostrově. Právě tady se bude konat zahajovací ročník akce Prague Wine Festival.

Na tomto vinném festivalu se představí více než 50 vinařství nejen z Čech a Moravy a kromě řady výborných vín, budete moci ochutnat i různé delikatesy pražských restaurací a lahůdkářství.

Jaká vinařství se zúčastní?

Na festivalu se představí nejen zástupci velkých vinařství, ale i menší rodinné firmy. Z vystavujících to bude například Vineselekt Michlovský, Vinařství Spielberg, Vinařská společnost Tanzberg. Celý seznam vystavovatelů pro váš lepší přehled si můžete najít na www.praguewinefestival.cz.

635491:gallery:true:true

Za kolik?

Za vstup na festival zaplatíte 220 korun. Ke každé zakoupené vstupence zároveň dostanete degustační skleničku, která vám zůstane a průvodce festivalem. Vstupenka je platná po všechny tři dny festivalu, takže se na Žofín můžete v klidu vracet po všechny tři dny. Prodej jídla a vína je realizován prostřednictvím žetonů, které budou k zakoupení v celém areálu. Vstupenky na festival je možné zakoupit v síti Ticketpro nebo pak přímo na místě.

Doprovodný program

Kulturní program bude po celý víkend obstarávat cimbálová muzika Ladislava Pavluše, skupina Fleret a vystoupí i Anna K nebo Jitka Zelenková. Součástí festivalu budou i řízené degustace, takže pokud jste naprostým začátečníkem v oblasti vín, tady vám odborníci poradí, jak správně rozeznávat jednotlivá vína a jejich chutě.

O děti bude postaráno

Pokud s sebou berete své potomky, nezoufejte, že vám otráveně budou viset na krku celou vaši návštěvu. Pro děti je v areálu připraven dětský koutek s animátory a hřiště s dozorem. Každé dítě má vstup na festival zdarma.

635492:gallery:true:true

Autor: nab, kamp
Klíčová slova: prague wine festival
Diskuse ke článku
.
Související články
Video se připravuje ...