Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 24°C

Kouzlo venkova

4. února 2008 | 14:38

Pokud máte rádi starý nábytek, pak pro vás máme tipy, jak jej nakombinovat tak, aby se vám hodil do bytu

Pokud ráda kombinujete starší nábytek s novým, květinové dekorace a různé milé drobnosti, jistě se vám bude líbit venkovský styl. Váš domov bude útulný, příjemný a výjimečný svou uvolněnou atmosférou.


Jak si ho vytvoříte? * Zdědila jste starý nábytek? Nevyhazujte ho. Poněkud omšelé předměty jsou ideální, pokud si doma chcete vytvořit atmosféru nefalšovaného venkova. Vhodný je také starožitný nebo dobový nábytek. * Na podlahu, obložení a nábytek používejte středně tmavé dřevo. Například borovicové nebo dubové. * Používejte květinové vzory, například na čalounění, závěsy, ubrusy, koberce... Jen by neměly vypadat příliš uhlazeně. * Volte co nejvíce přírodních materiálů: lněné ubrusy, pletené polštáře, háčkované záclony a spoustu květin. * V každé místnosti můžete vystavit porcelán, různé fotografie, milé drobnůstky, suvenýry, malé sošky.
Jídelna po babičce Nábytek v jídelně nemusí vůbec vypadat "tip-ťop". Jestliže má trochu odřené rohy, místnosti to přidá na osobitosti. Bledé barvy působí vzdušněji než masivní tmavé dřevo.
Žlutý obývák Jemné odstíny žluté barvy vnesou do vašeho obývacího pokoje slunce a dobrou náladu. Zelená barva uklidňuje a dodává pocit pohody. Potah na křeslo můžete střídat podle nálady: do tohoto interiéru by byl vhodný například i květinový motiv. Klasické posezení I nábytek z nelakovaného dřeva v sobě může nést neopakovatelnou atmosféru venkova. V obývacím pokoji bude stylově působit sedací souprava potažená kostkovanou látkou. Patchwork v ložnici Jemné pastelové barvy, květiny a látka s patchworkovým vzorem působí velmi útulně a žensky. Pokud si dáte záležet, aby spolu ladily ložní prádlo a závěsy, vytvoříte si pro spánek dokonalou harmonii.

Související články
Video se připravuje ...