Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno, déšť 22°C

Letní sídla slavných: Tady si hvězdy užívají prázdniny

16. července 2013 | 16:00

Stejně jako my, obyčejní smrtelnící, i hollywoodské hvězdy touží po klidu a odpočinku. Dovolenou ale netráví na přeplněných plážích, ani v kempu na kraji města. Pro účely rekreace totiž v zahraničí vlastní honosná letní sídla, a někteří si pořídili dokonce i soukromý ostrov.

Charismatický herec George Clooney (53) síly čerpá na břehu jezera Como severně od Říma. Nádherný historický palác Villa Oleandra však herec příliš často nevyužívá. Jeho přítelkyni Stacy Keibler se totiž v této oblasti příliš nelíbí. Loni se dokonce spekulovalo o tom, že si dům od něj koupí herec Tom Cruise, nakonec se však zřejmě nedohodli.

Luxusní rezidenci v ostrovním letovisku Parrot Cay jihovýchodně od Miami si pořídil populární americký herec Bruce Willis.

Letní rezidence zpěvačky Mariah Carey a jejího manžela Nicka Cannona na Bahamách. Tady tráví volný čas se svými dvojčaty.

Nádherné letní sídlo postavené klasickým způsobem z kamene si na řeckém ostrově Patmos pořídila herečka Julia Roberts. Z oken má nádherný výhled přímo na Egejské moře.

Temperamentní herec Antonio Banderas nejméně dvakrát ročně jezdí do své vily v luxusním španělském resortu Marbella na pobřeží Costa del Sol.

Francouzské letní sídlo Angeliny Jolie a Brada Pitta Chateau Miraval má hodnotu 60 milionů dolarů.

Kouzelník David Copperfield si zasloužený odpočinek užívá v letním sídle na Bahamách.

Herec Mel Gibson si dokonce v roce 2004 pořídil v souostroví Fidži vlastní ostrov. Jmenuje se Mago Mago a má rozlohu 2 100 hektarů. Na tomto kousku země žije 40 obyvatel, kteří zde mají dokonce i vlastní kostel.

Diskuse ke článku
.
Související články