Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

50 odstínů šedi: Jamie Dornan prý nebude hrát v dalších dílech! Je to pravda?

25. února 2015 | 06:00

Ani ne dva týdny po premiéře dlouho očekávaného filmu Padesát odstínů šedi otřásla ženským internetem šokující zpráva – představitel dominanta Christiana Greye, charizmatický Jamie Dornan, prý odmítl hrát v dalších dvou dílech. A navíc je ohroženo i pokračování filmů samotných.

Jak to vypadá, podle zahraničních bulvárních médií se emoce z filmového plátna přenesly i do natáčení samotného. A jsou dokonce ještě vyhrocenější.

Nesnesitelná kolegyně, nebo žárlivá manželka?

Podle některých zpráv chce Dornan z natáčení dalších dílů odstoupit, protože si neuvěřitelně leze na nervy s představitelkou filmové Anastasie Dakotou Johnson. Podle interview, které oba herci poskytli médiím u příležitosti premiéry Padesáti odstínů šedi, tomu ale lze jen těžko uvěřit. Buď jsou Jamie s Dakotou opravdu nejlepší herci Hollywoodu, nebo tato informace jednoduše není pravdivá, k čemuž se přikláníme i my. Ostatně přesvědčte se sami:

Podle druhých zpráv odstoupil Dornan z natáčení kvůli své ženě a matce své roční dcerky, která nebyla schopna překousnout erotické scény, kterých měl Jamie s krásnou Dakotou ve filmu požehnaně. I tato zpráva je ale poněkud divná, vzhledem k tomu, že Amelia Warner je nejen Jamieho manželkou, ale také herečkou a bývalou partnerkou herce Colina Farrella a jako taková jistě moc dobře ví, co herecká profese obnáší.

Jamie Dornan s manželkou - herečkou Ameelií Warner
Jamie Dornan s manželkou - herečkou Ameelií Warner

Jako nejpravděpodobnější nám tedy přijde varianta, že filmové studio Universal Pictures má své smlouvy velmi dobře ošetřené, sexy Ir má ve skutečnosti podepsaný kontrakt na všechny tři díly a tyto dohady jsou jen dobře propracovanou taktikou produkce filmu, jak do kin přitáhnout ještě více diváků. Těžko si totiž představit, že v dalších dvou dílech se vedle Dakoty objeví místo Dornana například Charlie Hunnam nebo Matt Bomer, o kterých se v současnosti hovoří jako o možných "náhradnících".

Málo bičíků a drsného sexu

Daleko pravděpodobnější se ale zdá informace, že z pokračování filmů podle knižních bestsellerů odstoupí režisérka Padesáti odstínů šedi Sam Taylor-Johnson. Podle všeho už se totiž nemůže ani cítit s autorkou knižní předlohy E. L. James, se kterou se v posledních dnech natáčení filmu údajně neshodly naprosto na ničem.

Spisovatelka režisérce prý nemůže odpustit, že vynechala většinu sexuálních scén, a to hlavně těch, které se dotýkají záliby v BDSM. Sam Taylor-Johnson se zase brání, že chtěla velkou a komplikovanou lásku mezi Cristianem a Anastasií popsat i bez laciných postelových scén, protože o tom prý příběh není.

Těžko říci, jak se nakonec "holky dohodnou" a zda a v jakém obsazení se vlastně pokračování filmu dočkáme. Jedno je ale jisté – jen velmi těžko se nám věří tomu, že zrovna tuto rybu by si u Universal Pictures nechali z vlasce uplavat, když ji mají tak dobře zaháčkovanou.