Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Slavní se stydí za svá jména! Raději používají pseudonym

 • Říká vám něco Alicia Christian Foster, Demetria Gene Guynes a Caryn Elaine Johnson? Že ne? Přitom jde o slavné herečky na fotografii.
  6. listopadu 2013 | 13:00

  Spousta slavných herců a zpěváků nevystupuje pod svým pravým jménem, které je například dlouhé, těžce vyslovitelné nebo příliš etnické. Přečtěte si opravdová jména a příjmení celebrit, a proč se celý život prezentují pod pseudonymem.

 • Olivia Wilde

  ...
  Autor: ČTK
  Jak ji známe: Olivia Wilde

  Pravé jméno: Olivia Jane Cockburn

  Důvod: Manažeři slavné herečky rozhodli, že její jméno potřebuje mít pořádnou dávku sexappealu. A jelikož se její příjmení může přeložit jako "hořící přirození", bylo nadmíru jasné, že se ho musí zbavit.

 • Whoopi Goldberg

  ...
  Autor: ČTK
  Jak ji známe: Whoopi Goldberg

  Pravé jméno: Caryn Elaine Johnson

  Důvod: Své křestní jméno si herečka vybrala z anglického spojení "whoopee cushion", které se překládá jako "prdící polštářek". Údajně tím, chtěla dát najevo, že stejně jako tahle zábavná hračička, dokáže udělat srandu za každé situace.

  A příjmení Goldberg vybrala její matka, protože Johnson se jí zdálo být málo židovské. Ostatní kolegové se židovských jmen zbavují, ale Whoopi jde proti proudu.

 • Reese Witherspoon

  ...
  Autor: profimedia.cz
  Jak ji známe: Reese Witherspoon

  Pravé jméno: Laura Jeanne Reese Witherspoon

  Důvod: Když vstoupila do světa showbussinesu, rozhodla se odložit obě křestní jména. Z rodného příjmení své matky si vytvořila křestní a a slavná herečka byla na světě.

 • Helen Mirren

  ...
  Autor: profimedia.cz
  Jak ji známe: Helen Mirren

  Pravé jméno: Ilyena Lydia Vasilievna Mironov

  Důvod: Anglická herecká legenda má ruské kořeny, které jsou poznat z ryze východního jména. Helen se rozhodla být Britkou se vším všudy, proto tomu přizpůsobila i své jméno.

 • Demi Moore

  ...
  Autor: profimedia.cz
  Jak ji známe: Demi Moore

  Pravé jméno: Demetria Gene Guynes

  Důvod: Herečka se rozhodla zkrátit své křestní jméno a přijala příjmení svého prvního manžela, hudebníka Freddyho Moora.

 • Carmen Electra

  ...
  Autor: profimedia.cz
  Jak ji známe: Carmen Electra

  Pravé jméno: Tara Leigh Patrick

  Důvod: V roce 1991 se hvězda Pobřežní hlídky rozhodla prorazit v hudbě a doufala, že znělé jméno jí zajistí raketový start. Ten se bohužel nekonal, ale jméno si slavná kráska ponechala.

 • Bruno Mars

  ...
  Autor: profimedia.cz, ČTK, Reuters, EPA
  Jak ho známe: Bruno Mars

  Pravé jméno: Peter Gene Hernandez

  Důvod: Popová hvězda má tak trochu široké kořeny. Je totiž předky z Filipín, Španělska, Portorika, Maďarska a Ukrajiny. Když byl malý, tak mu otec říkával "Bruno", kvůli podobnosti se zápasníkem Brunem Sammartinem.

 • Miley Cyrus

  ...
  Autor: profimedia.cz, ČTK, Reuters
  Jak ji známe: Miley Cyrus

  Pravé jméno: Destiny Hope Cyrus

  Důvod: Když byla Miley roztomilé dítko, přezdíval jí tatínek "Smiley" (Smíšek). Provokující zpěvačka si na počátku kariéry ze své přezdívky odstranila "s" a hvězdné jméno bylo na světě.

 • Jodie Foster

  ...
  Autor: profimedia.cz
  Jak ji známe: Jodie Foster

  Pravé jméno: Alicia Christian Foster

  Důvod: Dnes velmi slavná a oblíbená herečka se na začátku své kariéry rozhodla používat svou přezdívku z dětství, kterou jí vymysleli sourozenci. Obě pravá křestní jména neměla příliš v lásce, proto se jich zbavila.

   

Diskuse ke článku
.