Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno, déšť 22°C

Za Rexonu mohu ručit, říká Jitka Čvančarová

29. srpna 2011 | 00:00
Prezentace klienta |

Místem činu je jedna malostranská kavárna a mou dnešní „obětí“ jedna z našich nejpopulárnějších hereček Jitka Čvančarová.

Vést rozhovory o práci či zálibách je jednoduché, zkuste se ale s naprosto cizí osobou bavit o osobní hygieně. Intimnější téma lze najít jen těžko. Právě proto jsem měla ze setkání smíšené pocity a hluboce litovala, že nejsem vystudovaný psycholog či diplomat, což by mi úlohu mohlo usnadnit.

Nakonec mi to usnadnila sama Jitka, která přišla v rozevlátém bílém modelu se sukní až na zem, příjemným úsměvem a sympatickou přímostí. „Rexonu používám už roky a mohu ručit za to, že patří mezi nejlepší a že opravdu funguje,“ vysvětluje, proč přijala nabídku stát se tváří deodorantů a antiperspirantů. „Navíc je zjevně třeba osvěta, pokud si některé české ženy stále myslí, že se stačí ráno osprchovat a budou celý den svěží,“ vypráví se zaujetím.

Ač je to neuvěřitelné, je to tak. Některé ženy dokonce ve výzkumu přiznaly, že deodorant používají jen pro zvláštní příležitosti. „Absolutně tento postoj nechápu. Nestane se, že bych deodorant nepoužila, a to ani když jsem doma sama. Je to pro mě jednoduše podmínka toho, abych se cítila příjemně,“ říká Jitka.

Svůj deodorant bere všude s sebou. Jak sama říká, životem potřebuje letět, a tak se jí hodí. Úplně to chápu, mezi charitativní misí do afrického Mali, návštěvou tibetských nomádů či tvrdým tréninkem do Star Dance se osvěžení určitě hodí. „Všude s sebou beru takovou holčičí taštičku, kde mám dezinfekční gel, parfém, intimní kapesníčky a samozřejmě deodorant,“ říká Jitka. Lidé si často neuvědomují, nakolik je jejich tělesná vůně důležitá. „Potkáte ženu, která je krásná, upravená a perfektně sladěná, ale něco vám nesedí.Téměř vždycky je to vůně, říká Jitka.

Napadá mne, že z používání deodorantu by se měl udělat společenský zvyk. Když už jej nechceme používat kvůli sobě, alespoň na okolí bychom mohli brát ohled. Zejména v letních měsících a v dopravních prostředcích. Bohužel statistiky zatím nevycházejí příliš příznivě.

Češky spotřebují téměř třikrát méně deodorantů než například ženy ve Velké Británii, a to i přes to, že svému vzhledu věnují denně dvakrát více času.

Více informací naleznete zde.

Diskuse ke článku
.
Související články