Boháč Komárek: Těžký život miliardáře... | Pro ženy | Blesk.cz

Boháč Komárek: Těžký život miliardáře...

15. června 2010 | 05:00

Jeden z nejbohatších mužů Česka, ropný magnát Karel Komárek (41), dal své ženě nevídané odstupné 900 milionů korun. Už s ní nechce žít. Lidé v Brtnici u Prahy, kde má miliardář své sídlo, to nemohou pochopit. Vypadali jako šťastný pár, jenže pak se leccos v Komárkově životě zadrhlo. Proč se nakonec rozešel s manželkou?

Když se před sedmi lety boháči Komárkovi do svého nového sídla v Brtnici nastěhovali, místní často nevěřili svým očím i uším.

„Představte si, šli s paní jen tak kolem po ulici, já seděla na lavičce na zahradě a oni mě pozdravili! Přitom mě vůbec neznali,“ rozplývá se ještě dnes starší žena, která bydlí o dvě ulice dál. Komárka tu znal každý, měsíce se místní chodili dívat na rozsáhlou stavbu, kdy ze základové jámy byla sotva vidět špička obřího jeřábu.

Obyčejní miliardáři

„Paní vozila syna Káju tady do místní školy, dcera Tereza taky chodila na běžné gymnázium do Říčan,“ vzpomíná miliardářova sousedka. Jenže pak nastal zlom. Možná to mělo souvislost s přituhujícími spory s někdejším obchodním partnerem Davidem Beranem. Kvůli akciím Vítkovic za zhruba deset miliard si ti dva šli po krku. Vedli soudní spory i arbitráže a Beran se jeden čas dokonce bál natolik, že žil v cizině.

Možná měl strach i Komárek. „Najednou jsme je tu už neviděli jen tak se procházet. A děti také stáhli z obyčejných škol,“ vzpomíná sousedka.

S láskou nepočítal

Zatímco syn začal chodit do jedné z britských škol v Praze, dceru Komárek »uklidil« do elitní internátní školy Open Gate v Babicích, kterou založil nejbohatší Čech Petr Kellner. I tady ale na Komárkovu dceru číhalo nebezpečí, s nímž miliardář nepočítal...

„Zkrátka se zamilovala, byla to velká láska. Ale jak to tatínek zjistil, hned jí zařídil studium ve Švýcarsku. Slzičky tekly proudem, ale nic jí nepomohlo,“ řekla Blesku pod podmínkou anonymity vychovatelka z Open Gate.

Rozchod po švýcarsku

„Paní Komárkovou jsme tady najednou přestali vídat. To je už dobré dva roky. Jejich hospodyně říkala, že žije i s dětmi ve Švýcarsku,“ řekla sousedka. Mnozí jsou tak přesvědčeni, že odsun rodiny do ciziny byl začátkem konce Komárkova manželství. Že se tu teď s miliardářem objevuje mladá půvabná dívka, je už jiný příběh.

Rozlehlé sídlo je napsáno na Komárka, jeho ženu už tu starousedlíci dlouho neviděli
Rozlehlé sídlo je napsáno na Komárka, jeho ženu už tu starousedlíci dlouho neviděli
Autor: abl

Autor: pam