Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Týraná Rihanna se stala Ženou roku

4. listopadu 2009 | 13:43

Časopis Glamour vyhlásil v úterý Ženou roku popovou zpěvačku Rihannu, která se letos stala obětí domácího násilí.

Únorové fyzické napadení zpěvačky jejím tehdejším partnerem Chrisem Brownem, které prý Rihanně změnilo přes noc život, se stalo jednou z nejvíce mediálně sledovaných záležitostí ze světa celebrit.

"Šla jsem spát jako Rihanna a probudila jsem se jako Britney Spears. Takový byl mediální chaos následující den," uvedla jednadvacetiletá hvězda R&B v rozhovoru pro prosincové číslo časopisu.

Zpěvačka rovněž přiznala, že se cítila ponížená, když se v médiích objevil její zakrvácený obličej plný modřin. Rozhodla se však incidentu využít, aby varovala mladé ženy před "velkým tajemstvím" domácího násilí.

Po útoku: 8.2.2009
Autor: profimedia.cz

"Bylo to ponižující - není to snímek, který by člověk ukázal komukoli... Cítila jsem se zneužitá. Připadalo mi, že se tím lidé na internetu baví, a přitom to je můj život," vypověděla Rihanna.

Dvacetiletý Brown byl před útokem na svou někdejší přítelkyni v předvečer předávání hudebních cen Grammy jednou z nejrychleji vycházejících mladých hvězd R&B ve Spojených státech. Za incident se následně omluvil a v srpnu za něj byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu a k šesti měsícům veřejně prospěšných prací.

Rihanna říká, že pozitivní na celosvětové popularitě jejího příběhu je skutečnost, že nyní může mluvit jménem mladých žen, které se ocitly v podobné situaci.

"Dospívající dívky nedokážou říct rodičům, že je jejich přítel bije... Je to jedna z věcí, které (my ženy) skrýváme, protože je nám to trapné... Já ale chci nechat mladé ženy co nejvíce nahlédnout (do této problematiky), protože cítím, že reprezentuji hlas, který není příliš slyšet," podotkla zpěvačka.

Šéfredaktorka časopisu Glamour Cynthia Leive uvedla, že magazín zvolil Rihannu Ženou roku, protože "prolomením mlčení o domácím násilí vysílá důležité poselství mladým ženám, že i ony mohou po osobních problémech pokračovat dál a uspět".

Rihanna: Omotala se do ostnatého drátu!
Autor: YouTube.com

Takhle Rihanna provokuje na obalu svého nového singlu.

Ve čtvrtek a v pátek bude televize ABC vysílat interview s Rihannou, v němž zpěvačka v rámci pořadu Good Morning America poprvé na veřejnosti promluví o večeru, kdy ji Brown napadl.

Autor: ČTK, brum