Freddie Mercury: Mary a další jeho lásky. Kdo s ním byl až do smrti? | Pro ženy | Blesk.cz
Premium

Osudoví muži Freddieho Mercuryho. Kdo z kapely Queen randil s Mary jako první?

22. listopadu 2019 | 06:00

V neděli 24. listopadu uplyne 28 let od smrti jednoho z nejcharizmatičtějších zpěváků všech dob. Sláva Freddieho Mercuryho a Queen po letech díky snímku Bohemian Rhapsody opět vzrostla a jejich muzika se otevřela novým fanouškům, často z řad nejmladší generace. Film ale odkazu slavného zpěváka udělal i medvědí službu, protože přinesl polopravdy a mystifikace o jeho životě i vztazích v kapele, zvláště pak o jeho milostných záležitostech. Prozradíme vám, s kým prožil ty osudové partnerské vztahy a jaký vlastně byl, když šlo o lásku, kteří jeho partneři ho inspirovali k napsání písně, ve kterém vztahu mu šlo o život a kolik jeho lásek zemřelo na AIDS.

Čeští fanoušci mají obrovskou výhodu, že u Hradce Králové už 18 let žije Mercuryho nejbližší člověk, který žil po jeho boku až do jeho smrti. Komorník, osobní asistent a přítel Peter Freestone, neboli Phoebe, jak ho Freddie pojmenoval, je velmi vstřícný k fanouškům a můžete ho potkat na řadě akcí.

O víkendu mají posluchači jedinečnou možnost dozvědět se víc a strávit čas s lidmi, kteří také milují hudbu Queen. V Praze se koná každý rok již přes dvacet let Vzpomínka na Queen, na kterou český fanklub zve hosty, kteří s Mercurym spolupracovali i kamarádili.

Letos připadá na 23. listopadu a uskuteční se v Kulturním domě Barikádníků. Návštěvníci se mohou těšit na producenta Mika Morana. „Bude u nás již podruhé, s Freddiem napsal a nahrál album Barcelona. Historek o něm má ještě spoustu, rozhodně to bude stát za to i podruhé,“ láká ředitel fanklubu Karel Lehner. Druhým hostem je blízký přítel Mercuryho Peter Straker, kterého fanoušci znají z knížek a hlavně jako jednu z hlavních postav videoklipu The Great Pretender. Nebudou chybět ani koncert revivalu, tentokrát holandského The Miracle, a závěrečná videorockotéka.

Jaký byl Mercury milenec a partner?

Není tajemstvím, že soukromý život Freddieho Mercuryho byl bouřlivou jízdou. V knize Freddie Mercury: Důvěrné vzpomínky člověka, který ho znal nejlépe Peter Freestone v mnoha pikantních historkách popisuje, jak snadno se Freddie zamilovával. S muži to zpočátku moc neuměl a byl plachý a nesebevědomý, ale díky šoubyznysu a přátelství s Paulem Prenterem a dalšími homosexuály se nakonec osmělil. Často se opakoval model, že ho jeho mladší a pohlednější partneři využívali. Vybíral si muže opravdu rozmanitých profesí. Mezi jeho milenci najdeme kuchaře, vyhazovače klubu a občasného pornoherce, kurýra i kadeřníka, který se stal jeho životní láskou.

Jako většina slavných osobností nechtěl chodit s fanoušky. Naopak ho bavilo a přitahovalo, když ho někdo hned nepoznal a jeho slávu a muziku nepovažoval za prioritu. Často se jeho vztahy překrývaly a svým partnerům nebyl věrný. Od nich naopak vyžadoval

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Autor: Hana Langrová