Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 19°C

Jak si správně vybrat a nastavit parametry cestovního pojištění?

11. srpna 2023 | 00:00
Prezentace klienta |

Vyrážíte na letní prázdniny s all inclusive, nebo se chystáte jen na prodloužený víkend u našich sousedů? V každém z těchto případů je potřeba se především pořádně těšit, ale také myslet na „zadní vrátka“ v podobě cestovního pojištění, které se postará o vás i váš majetek, „kdyby něco“. Stát se toho může opravdu hodně.

Bez cestovka ani ránu

Češi jsou, co se týče cestovního pojištění, opatrní a do zahraničí se bez něj nevydávají. To je dobrá zpráva, ale na druhou stranu se jen málokterý cestovatel detailněji zajímá o podmínky pojistné smlouvy. Většina lidí si prostě uzavře „nějaké“ cestovko a jede. Abyste ale měli správně nastavené cestovní pojištění, zjistěte si:

  1. výši pojistných limitů (kolik za vás pojišťovna zaplatí),
  2. jaká připojištění jsou zahrnuta ve zvoleném balíčku pojištění (extrémní sporty, vysokohorská turistika, potápění atd.),
  3. jaké jsou výluky pojištění (situace, na které se pojištění nevztahuje).

Autor: www.istockphoto.com

Kam se letos s cestovkem vydáte?

Cílová destinace hraje ve volbě limitů podstatnou roli. Pokud vyrážíte na cesty po Evropě, budou stačit nižší pojistné limity. Do zemí mimo Evropu se obecně doporučují limity vyšší, jelikož mimo Evropu je zdravotní péče často velmi nákladná. Platí to především pro USA, Kanadu nebo Nový Zéland. Astronomických účtů za ošetření se ale můžete dočkat třeba i v Thajsku nebo Indonésii.

Autor: www.istockphoto.com

Tři balíčky cestovního pojištění od PVZP

Cestovní pojištění od PVZP nabízí tři balíčky, ze kterých lze vybírat – Mini, Standard a Nadstandard. Balíček Mini se hodí, když jedete do nejbližších zemí a na velmi krátkou dobu. Pro cesty po Evropě je dostačující balíček Standard. Pokud se vydáváte mimo Evropu, je vhodné zvolit balíček Nadstandard, který disponuje pojistným limitem až 250 milionů korun v případě léčebných výloh a nově 25 milionů korun v případě pojištění odpovědnosti (způsobíte někomu újmu na zdraví nebo na majetku). Maximální balíček (Nadstandard) se hodí i pro případ, že chcete mít stoprocentní ochranu a jistotu, ať už se vydáte kamkoliv.

Relax nebo sport aneb na co jsou připojištění?

Při sjednání pojištění je potřeba myslet i na to, co budete na dovolené dělat, a uzpůsobit tomu výběr připojištění, především pokud neplánujete ležet celou dobu u bazénu. Stále populárnější jsou nejrůznější adrenalinové aktivity, na které se vyplatí při sjednání pojištění brát ohled. V případě, že by se něco stalo, by vás jejich provozování bez připojištění mohlo dostat do velmi nepříjemné situace. Mezi často volená připojištění patří například připojištění zásahu horské služby, spoluúčasti/kauce u zapůjčeného vozidla nebo připojištění Bezstarostná jízda pro případ, že vyrážíte na dovolenou vlastním autem. K balíčku Nadstandard si můžete zvolit dvě připojištění zdarma a na každé další získáte slevu 25 %.

Hraje asistenční služba u cestovka roli?

Při rozhodování o cestovním pojištění může hrát roli i to, jaká asistenční služba bude případně řešit vzniklou pojistnou událost. Při výběru vezměte v potaz pověst dané asistenční služby, a jakými světovými jazyky se domluví. Pokud na své cestě onemocníte nebo se vám stane úraz, je důležité okamžitě kontaktovat asistenční službu, která vám poskytne informace o ověřených zdravotnických zařízeních a poradí vám, jak postupovat dále. U PVZP zajišťuje asistenční služby renomovaná společnost Axa Assistance, která v případě obtíží vyhledá a doporučí lékaře v nejbližším okolí, a dokonce domluví i termín vaší návštěvy. Pokud se nacházíte v situaci, kdy asistenční službu sami kontaktovat nemůžete (např. jste v bezvědomí), je třeba, aby ji kontaktoval váš spolucestující. Máte-li u sebe kartičku pojištění, zdravotnická zařízení jsou zvyklá asistenci sama kontaktovat. Pro všechny případy je dobré u sebe mít vytištěnou kartičku cestovního pojištění nebo ji mít uloženou v mobilu. Takto běžně funguje i cestovní pojištění od PVZP. Přímo na smlouvě naleznete QR kód, který po naskenování uloží veškeré údaje o pojištění do vašeho mobilního telefonu.

Autor: www.istockphoto.com

Limit pojistného plnění

Určuje maximální částku, kterou pojišťovna vyplatí v případě, že nastane pojistná událost, na kterou se pojištění vztahuje. Tento limit může být stanoven například pro náklady na léčbu, úrazy, ztrátu zavazadel, odpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě atd.

Připojištění

Též nazývané jako „doplňkové pojištění“ znamená krytí dalších rizik, která nejsou zahrnuta v základním pojištění. Připojištění lze sjednat pro různé rizikové situace, jako například sportovní aktivity, zvýšené riziko úrazu nebo nemoci, ztrátu nebo krádež elektroniky nebo cenných předmětů, storno cesty atd.

Nadupané cestovko od PVZP na dosah ruky 

Vydejte se za dobrodružstvím s jistotou, že o vás bude kvalitně postaráno. Cestovní pojištění od PVZP vás nenechá ve štychu, ať už se stane cokoliv. 

SOUTĚŽ s nadupaným cestovkem od PVZP

Zahrajte si s cestovním pojištěním od PVZP o hromadu vybavení k moři nebo na hory v letní soutěži Hory, nebo moře? Soutěžit můžete až do 30. 9. 2023 tady.

Video se připravuje ...