Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 18°C

Česká firma se rozhodla využít své know-how v boji proti koronaviru: výsledkem je 3vrstvý nanovlákenný filtr Stopbac

Textilie StopBac
7. května 2020 | 00:00
Prezentace klienta |

Česká technologická společnost Grade Medical působí ve zdravotnictví již řadu let. Zabývá se inovacemi v oblasti nanotechnologií a antimikrobiálních solů, vyrábí antimikrobiální kryty ran StopBac STERILE, které dodává do českých nemocnic i do zahraničí. V současnosti  se firma rozhodla využít své know-how v boji proti koronaviru. Výsledkem je nově vyvinutá vícevrstvá nanovlákenná textilie StopBac s antimikrobiální úpravou a obsahem nanočástic stříbra.

Tuto textilii společnost Grade Medical dodává  českým i zahraničním textilním firmám, které ji využívají pro výrobu filtrů do svých roušek a respirátorů. Ve vlastních výrobních prostorách se rozhodla vyrábět vlastní typ nanofiltrů 2D a 3D pod značkou Stopbac. Jedná se o ochrannou pomůcku, pochopitelně testovanou, s účinností FFP2. Výrobek je vhodný do většiny typů roušek

Přidaná hodnota textilie StopBac je v unikátním patentovaném solu s obsahem nanočástic stříbra

Sol s obsahem nanočástic stříbra je nanášen pomocí vlastní technologie sprejové atomizace na povrchy textilií, které následně disponují antimikrobiální úpravou. Další vrstvu tvoří vrstvená nanostruktura, která sama o sobě vytváří účinnou mechanickou bariéru proti virům. Filtry vyrobené z textilie StopBac proto mají nejen výbornou filtrační schopnost, ale díky   obsahu nanočástic stříbra přispívají k ochraně proti infekčním chorobám a celkovému zlepšení hygienického prostředí v roušce.

Textilie StopBac
Autor: Grade Medical

Grade Medical má mnoho let zkušeností s výrobou zdravotnických prostředků nejvyšší rizikové třídy. Antibakteriální účinnost má testovanou s výsledkem 99,99 %, a to Textilním zkušebním ústavem, tedy nezávislou akreditovanou zkušební laboratoří. Současně má všechny další potřebné testy biokompatibility atd. Textilii StopBac navíc vyrábí v certifikovaných čistých prostorách třídy ISO 8.

Hlavním výrobním programem firmy Grade Medical je výroba unikántích krytů ran Stopbac

Jedná se o celou řadu náplastí s nanočásticemi stříbra. Jde o vyšší generaci náplastí s vynikajícími antibakteriálními účinky, vhodnými nejen pro ošetření běžné rány, ale i pro ošetření složitých poranění pokožky či jejích defektů, např. bércových vředů. Za zmínku určitě stojí i hygienické mýdlo Stopbac s antimikrobiálními přísadami.

Hygienické mýdlo Stopbac s antimikrobiálními přísadami.
Autor: Grade Medical

Více informací najdete na stránkách www.stopbac.cz, kde lze i celý sortiment zakoupit v e-shopu.

Video se připravuje ...